GTA 6 Ertelendi Haberleri Gerçeği Yansıtıyor mu?

GTA Plus üyeliği fiyatlarında

Rockstar’ın büyük bir heyecanla beklenen yeni oyunu GTA 6’yla ilgili bu aralar “Ertelenecek mi yoksa ertelenmeyecek mi?” soruları gündemi meşgul ediyor. Henüz şirketten bu söylentileri sona erdirecek yeni bir açıklama gelmiş değil. Yine de, sektörden duyulan bazı sesler var. Biz de sizlerle paylaşalım şimdi.

GTA VI, son yılların en çok merak edilen oyunları arasında yer alıyor ve hatta bir liste yapılsa, belki de 1 numaraya ulaşması zor olmayacaktır. Oyunun 2025 yılında satışa sunulacağı bildirilmişti ama bir süre önce gelen bilgilerde de 2026 yılına ertelenme ihtimalinin olduğu dile getirilmişti.

GTA 6 ertelenebilir de, ertelenmeyebilir de

Kotaku’da bir süre önce yer verilen bilgilerde, oyunun 2025’i pas geçip 2026’da satışa sunulmasının daha muhtemel olduğu bildirilmişti. Sonrasında yine aynı sitede farklı bir haber yayınlanmış ve şöyle denilmişti: “Oyunun 2025’in ilk aylarında satışa sunulması muhtemel ama bu, GTA 6 çıkışı için artık bir hedef değil.” Kısacası Rockstar, ertelemeye gidebilir.

Bu haftanın başlarına geldiğimizde ise, Bloomberg’te yer verilen bilgileri görüyoruz. Rockstar’ın da bağlı olduğu Take-Two’nun hisselerinde %5.2’lik bir düşüş yaşandı ve bunun gerekçe olarak da GTA 6’nın geliştirilme sürecinin planlanan takvimin gerisinde kalması gösteriliyor. Bunun sonucunda da oyunu 2026’da görebiliriz.

GTA 6 Ertelendi Haberleri Gerçeği Yansıtıyor mu?

Biraz daha yakına geldiğimizde, Insider Gaming’te de oyundan söz ediliyor ve geliştirilme sürecinin planlandığı gibi gittiğinden ve gecikme ihtimaliyle ilgili haberlerin varsayımdan ibaret olduğunu dile getiriyor.

Peki geçmişteki Rockstar oyunlarına baktığımızda, çıkışta gecikmeler yaşanıyor muydu?
Cevabımız evet, yaşanıyordu. Örneğin GTA V, orijinalinde 2023 İlkbahar dönemi için planlanıyordu ama Sonbahar döneminde satışa sunulmuştu. Red Dead Redemption 2 de 2017 için planlanmıştı ama 2018’e ertelenmişti. Yani GTA 6 için de 1 yıllık bir gecikme sürpriz olmayacaktır. Nihayetinde sorunsuz bir oyun deneyimiyle karşılaşabilmek için biraz daha sabır göstermek güzel olacaktır diye düşünüyoruz.

GTA 6, ilk etapta yeni nesil oyun konsolları için geliştiriliyor. Henüz PC versiyonu için bir duyuru yapılmadı ama konsolların ardından PC’ye de çıkacaktır. Geçmişteki GTA oyunlarının çıkış süreçlerine baktığımızda da bu yol haritasının izlenildiğini görüyoruz.

Bakalım Rockstar’dan oyunla ilgili yeni açıklama ve videolar ne zaman gelecek.

İlgili Haberler:

>> Apple Robot mu Üretecek? iRobot?