GTA 6 Hacker’ına Verilen Ceza Belli Oldu!

GTA 6

Rockstar Games, yakın zamanda hack’lenmiş ve GTA 6 oyununa dair pek çok detay internete sızdırılmıştı. GTA 6, o sıralar duyurulmamıştı ve dolayısıyla mevcut dosyalar da oyunun son sürümünü temsil etmiyordu. Yine de böyle bir sızıntı, firmayı büyük sıkıntıya sokmuş ve oyun üzerinde çalışan binlerce kişi de zor günler yaşamıştı. Sonrasında fark edildi ki bu hack işlemini gerçekleştiren kişi, sadece 17 yaşındaydı. Evet, 17.

GTA 6 hacker’ına verilen ceza belli oldu. 17 yaşındaki genç hacker, Londra’da yaşıyordu ve geçtiğimiz sene polis tarafından yakalanmıştı. Elde edilen bilgiler, hacker’ın yalnızca Rockstar’ı değil, aynı zamanda Nvidia ve Uber’i de hack’lediğini ortaya çıkarmıştı. Sadece Rockstar üzerinden gidecek olursak, bu genç insanın şirkete verdiği zararın en az 10 milyon dolar olduğu söyleniyor.

GTA 6 hacker’ı, ölene kadar hastanede kalabilir!

Evet, işte ceza…

Hacker’ın isminin Arion Kurtaj olduğu bildirildi ve şu an 18 yaşında. Oxford’ta yaşayan ve şu an hastanede tedavi altına alınan GTA 6 hacker’ı, artık doktor kontrolünde olacak ve toplum içine çıkamayacak. Bir otistik olan Kurtaj, yalnızca doktorlar “Artık toplum için bir tehdit oluşturmaz.” kararı verirse hastaneden çıkabilecek.

Mashable’da yer verilen bilgilere göre doktorlar, GTA 6 hacker’ının acute autism sebebiyle mahkemeye çıkamayacağını ve akıl sağlığının da siber suçlara meyilli bir durumda olduğunu bildiriyor. Bu sebeple de hastanede tedavisi devam edecek.

GTA 6 Hacker'ına Verilen Ceza Belli Oldu!

GTA 6 PC’ye de çıkabilir ama biraz beklememiz gerekiyor

Biraz geçmişe gidecek olursak, GTA 5’in ilk etapta PlayStation 3 ve Xbox 360 platformları için satışa sunulduğunu hatırlıyoruz. Rockstar, bu çıkıştan birkaç sene sonra, oyunu daha iyi görseller ve FPS moduyla birlikte PC’ye de çıkarmış ve milyonlarca oyuncunun gönlünü kazanmıştı.

Rockstar, muhtemelen aynı senaryoyu GTA 6’da da deneyecek. Böylece birkaç sene sonra, en erken 2026 sonuna doğru GTA 6 PC versiyonunu görebiliriz. Tabii mevcut konsol sürümlerine kıyasla daha iyi grafiklerle ve daha iyi online seçeneklerle birlikte. Öyle ya, PC’ler her zaman yazılımsal tarafta daha geniş seçenekler sunabilir.

GTA 6 PC için biraz sabır gerekiyor diyebiliriz…

İlgili Haberler

>> Apple Sitesinden iPhone 15 Pro Max Aldı, Bakın Ne Geldi!