GTA 6 İndirmek ve Oynamak İçin Tahmini Ne Kadar Bekleyeceğiz?

GTA 6’dan kötü haber geldi. Korsanlar, Rockstar‘a saldırdı ve pek çok belgeyi ele geçirdi. Bu can sıkıcı hamle, oyunun geliştirilme süreci dahil pek çok noktada ciddi sorunlar doğurabilir. Dolayısıyla GTA 6 indirip oynamak için daha çok beklememiz gerekebilir. Daha önce gelen söylenti bilgiler, oyunun 2025’e kadar çıkabileceği yönündeydi. Bu saldırı sonrasında ise, birkaç senelik sarkma yaşanabilir.

Video oyun dünyası, dün erken saatlerde gelen haberlerden bu yana ciddi bir krizin içinde. Rockstar Games’in uzun süredir üzerinde çalıştığı ve henüz ne zaman tamamlanacağı belli olmayan GTA 6, daha doğrusu 6 numaralı oyunun henüz tamamlanmamış bir versiyonuna dair pek çok video ve detay internete sızdırıldı. Bitmedi! Yalnızca GTA 6 değil, aynı zamanda GTA 5’in kaynak kodlarının da çalındığı ve tüm bu önemli dosyaların geri verilmesi için fidye talebinde bulunulduğu bildiriliyor.

GTA 6 indir diyerek arama yapanlar hayal kırıklığına uğrayacak

Şu an YouTube’a girip, “GTA 6 leak” diye aratma yaptığınızda, pek çok oynanış videosuyla karşılaşabilirsiniz. Tabii bunlar, oyunun tamamlanmamış haline ait videolar. Dolayısıyla hem görsel kalite hem de oynanabilirlik olarak bir “final ürünü” değil. Dolayısıyla da oyunun kalite düzeyi için bu detaylara bakıp şimdiden karar vermek doğru olmayacaktır. Şu an Google’ı açıp GTA 6 indir diye aratanları da uyaralım. Oynanabilir bir oyunla karşılaşamayacaksınız.

Peki bu saldırının arkasında kim var?

Twitter’daki video oyun temalı @LegacyKillaHD hesabı, bu konu üzerine “kesin olmayan” bazı bilgiler paylaştı ve bu saldırının arkasında aslında 16 yaşındaki bir İngilizin olduğunu belirtti.

Lapsus$ fidye yazılımı çetesinin başındaki kişi olan bu 16 yaşındaki kişi, daha önceki saldırılardan ötürü bu yılın başlarında polis tarafından yakalanmıştı. Belirtilenlere göre bu çete, daha evvel Okta, Samsung, Nvidia, Microsoft ve Ubisoft gibi büyük şirketlere de saldırılar düzenlemişti.

GTA 6 İndirmek ve Oynamak İçin Tahmini Ne Kadar Bekleyeceğiz?

Bu saldırı, GTA 6’nın planlanan çıkış tarihini etkiler mi? GTA 6 indirip oynamak için daha beklememiz gerekebilir…

Aslına bakarsanız evet, bu can sıkıcı gelişme, Rockstar’ın tüm planlarını ve zaman çizelgesini olumsuz anlamda etkileyecektir. Bu bağlamda da oyunun çıkış tarihinin ileri alınması büyük olasılık. Kaldı ki şu an çıkış tarihi değil, oyunun varlığının güvence altına alınması üzerinde duruluyor. Kötü niyetli kişilerin GTA kaynak dosyaları ve geliştirme aşamasına dair detayları internette herkese açık olarak yayımladıklarını bir düşünsenize!

Dünden bu yana oyun dünyasındaki pek çok kıdemli kişi, yaşananlardan ötürü hem Rockstar’a destek mesajları veriyor hem de benzer durumların yaşanmaması için şirket IT yöneticileri ve güvenlik birimlerinin çok daha detaylı önlemler alması gerektiğini ifade ediyor. Muhtemelen önümüzdeki günlerde büyük güvenlik firmalarından da bu konuya yönelik açıklamalar ve ileriye dönük yeni önlem paketleri açıklanacaktır. Öyle ya, oyun dünyasının en büyük sızıntılarından bir tanesinden söz ediyoruz ve bu tip şeylerin tekrar tekrar yaşanmasını hiç kimse istemez.

İlgili Haberler

>> Okula Dönüş Alışverişlerinde Türkiye Finans’tan Üçü Bir Arada !