GTA 6 Oynanış Videosu Ortaya Çıktı: Vice City Geri Dönüyor!

GTA 6

GTA 6 oynanış videosu iddia edilen video ortaya çıktı. İddialara göre bir zamanların efsanesi GTA Vice City geri dönüyor. İşte ayrıntılar.

Rockstar Games’in son yıllarda en çok revaçta olan oyunu GTA V. 2013 yılında piyasaya sürülen oyun hem PS3 hem PS4 hem de Windows uyumlu olarak karşımıza çıkmıştı. Aradan neredeyse 10 yıl geçmesine rağmen, hala en çok hasılat yapan oyunların zirvesinde GTA 5 oyunun görmekteyiz. Bunun en temel sebebi ise, GTA Online platformunun oldukça ilgi görüyor olması. Çeşitli serverlar ile hala kullanıcıları üstüne çekmeyi başaran Rockstar Games, 10 yıl önce piyasaya sürdüğü oyunun dahi bu kadar hasılat yapmasından dolayı GTA 6’nın üstünde pek durmamıştı.

Özellikle 2018 yılında piyasaya sürülen, Rockstar Games’in en yüksek bütçeli oyunlarından biri olan RDR2, GTA VI’nın çıkmasını engelliyor diyebiliriz. Çünkü GTA VI bu yılarda piyasaya sürülseydi, en çok hasılat yapan iki oyun olan GTA V ve RDR 2’nin üstüne gölge düşürecekti. Bu yüzden Rockstar, yıllardır beklenen oyunu piyasaya sürmek için biraz daha bekledi. Sonunda Rockstar Games tarafından geliştirilen Grand Theft Auto 6 oyununa ait olduğu iddia edilen oynanış videosu ortaya çıktı. İşte detaylar.

GTA 6 Oynanış Videosu Ortaya Çıktı: Vice City Geri Dönüyor!

GTA 6

Ortaya çıkan videonun GTA 6’ya ait olduğu iddia ediliyor. Fakat videonun eski grafiklere sahip olduğunu söyleyebiliriz. 720p çözünürlüğünde GeForce GTX 1080 işlemcisini çalıştıran bir oyun gibi gözüküyor. Video incelediğimizde, genel olarak GTA 5‘ten daha gelişmiş bir video olacağını söyleyebiliriz.

Rockstar’ın resmi sitesinde yayınlanan açıklamada ‘’Amacımız, en iyisini sunmak, bu derece uzun süredir sizi bekletmemizin en temel sebebi, önceki işimizin üzerine koyarak bir proje üretmek. Sizlere GTA serisinin yeni oyunu üzerinde çalışmalara başladığımızı söylemekten gurur duyuyoruz.’’ Açıklamalarında bulundu.

Artık GTA 6’nın kesinlikle önümüzdeki yıllarda piyasaya sürüleceği söylentileri kesinleşmiş oldu. Tabii ki söz konusu oyunun geliştirme süreci, ne kadarlık bir dönem olacak henüz belli değil. Fakat ortaya çıkan söylentilere göre GTA VI, devasa bir harita ile kullanıcıların karşısına çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Vivo Y52t Piyasaya Sürüldü: Bu Fiyata Türkiye’de Yok Satar!