iPhone 15 Bekleyenlere Kötü Haber: Apple İnadından Vazgeçmiyor!

Apple

iPhone 15 serisi geleceği düşünülen USB-C girişi ne yazık ki hayal alıyor. Apple iPhone 15 serisinde de lightning konusunda ısrarcı. İşte detaylar.

.

Yıllardır iPhone modellerinin Type-C girişine sahip olup olmayacağına dair tartışmalar bulunuyord­u. Kullanıcılar her ne kadar yeni modellerin Type-C girişine sahip olmasını istese de Apple’ın piyasaya sürdüğü iPhone modellerinde lightning girişi kullanılmaya devam edild­i. Fakat Apple’ın iPad modellerinde Type-C girişine yer verdiğini görmekteyiz. Her ne kadar iPad modellerinde Type-C girişine yer veri­lse de, Apple, iPhone serisinde inatçı bir tavır sergiliy­o­­r.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde iPhone 14 serisinin lansmanı gerçekleşti. Söz konusu lansmanda 4 farklı modelin bizleri karşıladığı belirtelim. Bu modeller, iPhone 14, iPhone 14 Proi, 14 Max ve 14 Pro Max olarak sıralanmış durumda. Türkiye fiyatları da belli olan modellerin dudak uçuklatıcı fiyatlara sahip olduğunu da belirtelim. Örneğin serinin en pahalı modeli olarak sunulan iPhone 14 Pro Max 1 TB’lık versiyonu, Türkiye’de 54.199 TL‘lik bir fiyat etiketine sahip. Seriye ait en ucuz model ise iPhone 14 modelinin 128 GB’lık versiyonu oluyor. Söz konusu modelin fiyatı ise 30.999 TL.

iPhone 15 Bekleyenlere Kötü Haber: Apple İnadından Vazgeçmiyor!

Önümüzdeki yıl tanıtılacak olan iPhone 15 serisi modellerinde Type-C girişinin kullanılacağına dair iddialar mevcuttu. Fakat ne yazık ki Apple tarafından hala bir adım ile karşılaşmadık. Hatta iPhone 14 serisinin tanıtımda, lightning girişinde ısrarcı olunduğuna dair de ipuçları verilmişti. Bu yüzden yeni iPhone modellerinde artık Type-C girişinin hayal olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra kullanıcıların, lightning girişinden vazgeçmek istemesinin en temel nedeni, evrensellik. Dünya’daki artık neredeyse bütün yeni nesil akıllı telefonlarda USB-C bağlantısının bizleri karşıladığını belirtelim. Fakat iPhone kullanıcıları, bu konuda en çok mustarip olan kullanıcılar arasında yer alıyor.

iPhone 15

Özetle önümüzdeki yıllarda tanıtılacak olan tüm iPhone modellerinin lightning konusunda ısrarcı olunduğunu belirtelim. Bu yüzden piyasada hali hazırda karşımıza çıkan diğer Apple modellerinde USB-C girişi kullanılmaya devam edilse de ne yazık ki iPhone 15 veya iPhone 16 modelleri için henüz böyle bir karar beklenmiyor.

İlgili Haberler

>> Vivo Y52t Piyasaya Sürüldü: Bu Fiyata Türkiye’de Yok Satar!

. . . . .