GTA 6 Sızıntıları Sonrası Rockstar’dan Resmi Açıklama!

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak

Rockstar Games, geçtiğimiz günlerde uğradığı siber saldırı ve internete sızdırılan GTA 6 dosyaları hakkında konuştu. Firma, yaşananlardan dolayı büyük üzüntü duyduğunu belirtirken, öte yandan geliştirme sürecinin devam ettiğini ve saldırganlarla mücadele edileceğini de bildirdi. Hem oyun sektöründen hem de diğer sektörlerden profesyoneller, yaşananlar karşısında Rockstar’a destek mesajları da yayımladı.

Son birkaç gündür GTA 6 haberleriyle yatıp kalkıyoruz. Bir hacker grubu, GTA 6’nın geliştirilme sürecinden yaklaşık 100 kadar video ve pek çok kaynak kodunu ele geçirdi ve bunların büyük bölümünü de internette yayımladı. Hatta kaynak kodlarının geri verilmesi için Rockstar ile fidye pazarlığına girişildiği de konuşuluyor. Bu, şimdiye kadar oyun dünyasında yaşanmış en büyük sızıntılardan bir tanesi.

Rockstar Games, geçtiğimiz akşam bu yaşananlar hakkında resmi bir açıklamada bulundu. Firma, şirketten olmayan, kötü niyetli bazı kişilerin sisteme girmeyi başararak yeni GTA oyunuyla ilgili detaylar da olmak üzere pek çok dosyayı ele geçirmeyi başardığını doğruladı.

Bu konuda büyük bir üzüntü yaşadıklarını belirten yetkililer, bu olumsuz gelişmelerin mevcut projelerini etkilemeyeceğini düşündüklerini de ifade ediyor. Yani GTA 6’nın geliştirilme süreci, diğer servisler ve projeler için her şey planlandığı gibi takvime uygun olarak devam edecek. Pek çok oyuncu, bu hack olayı sebebiyle GTA 6’nın mevcut planlanan çıkış tarihinde ciddi gecikmelerin olabileceğinden endişe ediyordu.

GTA 6 hakkında resmi detaylar ve ilk video ne zaman gelecek diye merak ediyorsanız…

Rockstar’ın buna da bir cevabı var, kısa ve öz: “Ne zaman hazır olursa, o zaman göstereceğiz.”

Bu arada, sızdırılan detaylardan yola çıkacak olursak, GTA 6’nın Vice City’de geçmesi bekleniyor. Çok büyük bir haritanın olması ve bu kez oynanabilir karakterlerden bir tanesinin de kadın olması muhtemel.

Daha evvel gelen bilgilerde, Rockstar’a gerçekleştirilen bu saldırının arkasında, Lapsus$ fidye yazılımı çetesinin olduğu belirtilmişti. Bu çetenin başındaki kişi ise, 16 yaşında bir İngiliz çocuk. Çete, daha önce Okta, Samsung, Nvidia, Microsoft ve Ubisoft gibi şirketlere de saldırılar düzenlemişti. Bakalım bu son saldırı sonrasında nasıl bir süreç olacak ve suçlular nasıl cezalar alacak…

İlgili Haberler

>> Batman Telefonu: Asus ROG Phone 6 Batman Edition!