iPhone 15 Ultra Yolda! 8K Video Çekim ve Dahası Olabilir!

iPhone 14 Ekran Değişimi

iPhone 14 ailesi yeni tanıtılmış ve satışa sunulmuş olabilir… Bu, tabii ki iPhone 15 ailesi için söylenti haberlerin gelmeyeceği anlamını taşımıyor. İşte karşınızda taze taze 15 ailesine yönelik söylenti detaylar. Mesela iPhone 15 Ultra, 8K video çekim özelliğiyle gelebilir. Evet, doğru okudunuz.

iPhone 15 Ultra, önümüzdeki sene mobil kamera tarafında çok iddialı özelliklerle gelebilir. “Yahu14 ailesi daha yeni çıktı, 15 de ne alaka şimdiden?” diyebilirsiniz, ama söylentilerin önünü Apple bile kesemiyor ki…

Twitter’da Apple ürünleriyle ilgili yaptığı sızıntı ve söylenti paylaşımlarla bilinen LeaksApplePro hesabı, bu kez konuyu iPhone 15 Ultra’ya getirdi ve dedi ki…

“iPhone 15 ailesinin isim şeması şöyle olabilir:

iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro ve 15 Ultra.

6.7 inç ekranlı iPhone 15 “Pro”, muhtemelen “Ultra” olarak adlandırılacak ve tabii ki bazı farklılıklar da olacak. Buna fiyatlandırma da dahil. Benim beklentim, en iyi ihtimalle başlangıç fiyatının 1199 dolar olacağı yönünde. Tabii ki çıkış tarihi yaklaştıkça daha detaylı bilgilere sahip olabileceğim.”

iPhone 15 Ultra Yolda! 8K Video Çekim ve Dahası Olabilir!

Bu söylentilerden yola çıkacak olursak… Örneğin fiyat konusunda haklı çıkarsa, demek ki en az 100 dolarlık artış olacak. Çünkü iPhone 14 Pro Max’in başlangıç fiyatı 1099 dolar.

Öte yandan, 8K çözünürlüklü video çekim özelliği de dikkat çekici, ama bunun tek modele özel olup olmadığı merak konusu. Muhtemelen Pro ve Ultra modellerinde olacaktır.

Bu arada, Apple hakkında yaptığı analizlerle tanınan Ming-Chi Kuo da kısa süre önce konuşmuştu. Kuo’ya göre Apple, sadece Ultra modelinde 5 ya da 6x zoom özellikli bir periskop lens olabileceğini, pil tarafında da 3-4 saatlik ek süre sunabilecek bir kapasitenin tercih edilebileceğini ifade etmişti.

iPhone 15’i bir kenara bırakırsak, iPhone 14 ailesi Türkiye fiyatları ne durumda?

6.1 inç ekranlı iPhone 14’ün başlangıç fiyatı, 31 bin TL

6.7 inç ekranlı iPhone 14 Plus’ın başlangıç fiyatı, 35 bin TL

6.1 inç ekranlı iPhone 14 Pro’nun başlangıç fiyatı, 40 bin TL

6.7 inç ekranlı iPhone 14 Pro Max’in başlangıç fiyatı, 44 bin TL.

Bu arada, ürünlerin kutusunda şarj adaptörünün bulunmadığını, adaptörü ayrıca satın almanız gerekebileceğini belirtelim. Gerçi buna tepki gösterenler oldukça fazla, ama bu akımın diğer üreticilerin de katılımıyla büyümesi muhtemel.

İlgili Haberler

>> GTA 6 Sızıntıları Sonrası Rockstar’dan Resmi Açıklama!