GTA Üçlemesi Steam’e İndirimli Fiyatıyla Geldi!

GTA üçlemesi Steam kütüphanesinde yerini aldı. Hem de dikkat çekici düzeyde indirimli fiyatıyla. Rockstar Games’in klasik serisi, elden geçirilmiş oyun mekanikleri ve görselleriyle size nostalji yaşatmak istiyor.

GTA üçlemesi Steam’de yerini aldı. Üçleme, ya da resmi adıyla Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition, şu an %50 indirimle, 575 TL fiyat etiketiyle satın alınabiliyor. Paketin indirimsiz fiyatı ise, 1.150 TL. Bakınca gayet avantajlı görünüyor, ama paketin ilk çıktığı dönemde pek çok sorun barındırdığını ve olumsuz eleştiriler aldığını hatırlayınca yine de şüphe etmiyor değiliz.

Yenilenmiş GTA üçlemesinin Steam sayfasına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Peki bu yenilenmiş GTA üçlemesinde bize hangi oyunlar sunuluyor?

Öncelikle, bu pakette üç tane oyunun yenilenmiş versiyonları var. Bunlar:

GTA 3, Grand Theft Auto: Vice City ve Grand Theft Auto: San Andreas.

Şahsen bu üç oyun arasında ilk GTA 3’ü oynamış olsam da, favorimin San Andreas olduğunu söylemek istiyorum. Yıllar evvel PC için çıkış yaptığında, devasa haritası, görsel kalitesi, müzikleri ve eğlenceli oyun yapısıyla beni günlerce PC başında tutmayı başarmıştı. Özellikle araba dans ettirme görevi, hâlâ gülerek hatırladığım favori görevlerimden bir tanesidir.

GTA Üçlemesi Steam'e İndirimli Fiyatıyla Geldi!

Yenilenmiş GTA üçlemesi Steam’de. Peki The Definitive Edition ne demek?

Basit tabirle anlatmak gerekirse, eldeki mevcut oyunların orijinalliğini bozmadan; hem görsel hem işitsel hem de oynanış mekanikleri tarafında çeşitli geliştirme ve güncellemelerin yapılması demektir.

Yani bu üç oyunda da çok gelişmiş görseller beklememelisiniz. Ama yeni çözünürlük modları, yeni ışık efektleri ve yeni düzenlemeler sayesinde oyunların daha yumuşak, daha göze hoş gelen görüntüler sunabildiğini söylemek mümkün.

Oyunları kısaca özetlemek gerekirse:

• Grand Theft Auto III: Her şeyin başladığı yer, Liberty City. Grand Theft Auto III, istediğin yere gidip istediğin kişiyle aşık atabildiğin devrim yaratan oynanışı ile oyuncuyu yeraltı suç dünyasının tam ortasına koyuyor. Her şey parmağının ucunda, tabii almaya cesaretin varsa.

• Grand Theft Auto: Vice City: 80’lere hoş geldin. Kabarık saçların ve pastel renkli bol elbiselerin hüküm sürdüğü yıllarda sıfırdan suç dünyasının zirvesine yükselen bir adamın hikayesi bu. Grand Theft Auto, her türlü aşırılığın ve yakalamasını bilene her türlü fırsatın olduğu, neon ışıklarına boğulmuş Vice City’de, Tommy Vercetti’nin ihanet ve intikamla örülü macerasını sunuyor.

• Grand Theft Auto: San Andreas: Carl ‘CJ’ Johnson çetelerin, uyuşturucunun ve yozlaşmanın pençesinde paramparça olmuş Los Santos, San Andreas’tan beş yıl önce kaçıp uzaklaşmıştır. Şimdi artık 90’ların başındayız. CJ artık eve dönmek zorunda. Annesi öldürülmüş, ailesi paramparça olmuş ve bütün çocukluk arkadaşları uçuruma doğru sürükleniyor. Mahalleye döndükten hemen sonra birkaç yozlaşmış polisin kurduğu komployla cinayet şüphelisi haline geliyor. CJ şimdi ailesini kurtarmak ve sokakları ele geçirmek için bütün San Andreas eyaletini kapsayan bir yolculuğa çıkmak zorunda.

Evet, yenilenmiş GTA üçlemesi Steam’de!

İlgili Haberler

>> Zyxel Eğitim Merkezi’nde Ücretsiz Eğitim Süreci Başlıyor