WhatsApp’ta Kalite Kaybı Olmadan Fotoğraf Paylaşmak!

Whatsapp‘ta kalite kaybı olmadan fotoğraf paylaşmak ister misiniz? Evet, aslına bakarsanız bu özelliği milyonlarca kişi bekliyordu. Zira uygulama, paylaştığımız fotoğraflarda zaman zaman ciddi kalite kayıpları yaşatıyor ve bu da can sıkıyordu.

Diyelim ki çok iyi bir fotoğraf çektiğiniz. Bu fotoğrafı sosyal medya platformlarında paylaştığınızda, genellikle kalite kayıpları yaşanıyor ve bu da canınızı sıkabiliyor. Öte yandan, bu fotoğrafları WhatsApp üzerinden de sıklıkla paylaştığımız oluyor ve evet, burada da kalite kayıpları malumunuz. Peki bunu engellemenin bir yolu yok mu? Görünüşe göre yakında olacak. Yetkililer, bu sorunu büyük ölçüde ortadan kaldırmak için çalışıyor. Kalite kaybı olmadan fotoğraf paylaşmak hayal değil.

WhatsApp’ta önemli ölçüde kalite kaybı olmadan fotoğraf paylaşmak mümkün olacak…

Wabetainfo sitesinde yer verilen bilgilere göre WhatsApp çalışanları, şu sıra yeni geliştirmeler üzerine kafa yoruyor ve bası testler gerçekleştiriyor. Kalite kaybı olmadan fotoğraf paylaşmak yakında mümkün olacak.

Aşağıda gördüğünüz görsel, uygulamanın Android tarafındaki 2.21.15.7 beta sürümüne ait. Bir fotoğraf paylaşmak istediğinizde, üst kısımdaki dişli simgesine tıklayarak ayarlara geçiş yapabileceksiniz. Burada size fotoğraf kalitesiyle ilgili üç seçenek sunulacak:

1. Otomatik kalite: Eğer Wi-Fi kablosuz ağ kullanılıyorsa, o anki bağlantı durumu ön plana alınarak en iyi kalite sunulmaya çalışılacak. Haliyle bu tip kullanımlarda kalite kaybı yaşanabilir.

2. En iyi kalite: Bu seçeneği işaretlediğinizde, göndermek istediğiniz fotoğrafın kalitesi %80 oranında korunabilecek. Eğer gönderdiğiniz fotoğrafın çözünürlüğü 2048×2048’den büyükse, yeniden boyutlandırma da yapılacak, ama muhtemelen daha tatmin edici sonuçlarla karşılaşabileceksiniz.

3. Veri koruma modu: Bu da en makul, internet paketinizi korumaya yönelik bir seçenek olacak. Fotoğraf paylaşırken “Anlaşılır olsun yeterli” mantığıyla hareket edilecek.

WhatsApp'ta Kalite Kaybı Olmadan Fotoğraf Paylaşmak!

Peki bu seçenekler bizlere ne zaman sunulacak?

Şu an beta test süreçleri devam ediyor ve firma tarafından belirlenmiş resmi bir çıkış tarihi yok. Eğer testler başarılı olursa, yakın zamanda tam sürüm güncellemenin sunulmasını bekliyoruz.

Tabii şirket, platformun daha kullanışlı hale gelebilmesi için şu an pek çok farklı güncelleme üzerinde çalışmalar yürütüyor. Yeni bilgiler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> GTA Üçlemesi Steam’e İndirimli Fiyatıyla Geldi!