Güç EMC’nin Elinde

Güç EMC’nin Elinde

PAYLAŞ

EMC World 2015 etkinliği ile birlikte yeni ürün ve stratejilerini gün yüzüne çıkartan EMC veri konusunda ne kadar etkin işler yaptığını bir kere daha bizlere gösterdi. Kurumların gücünü sahip oldukları verilerden alacağını savunan firma depolama, güvenlik, Bulut Bilişim ve daha birçok yeni ürünü ile birlikte yenidünyanın yaratılmasında kurumların yanında olmak istiyor.

4-7 Mayıs 2015 tarihleri arasında ABD’nin Las Vegas kentinde gerçekleştirilen EMC World etkinliği geçtiğimiz yıllara nazaran daha yüksek bir katılıma sahipti. 165 basın mensubu tüm dünyayı yakından ilgilendiren bu olayı yerinde takip etti. Türkiye’den katılan dört basın kuruluşunun temsilci arasında BT Günlüğü olarak yerimizi aldık. EMC World 2015 etkinliğinin mottosu ise “Redifine.Next” olarak belirlenmiş. Geçtiğimiz yıl bu mottonun “Redifine” olduğunu belirtmemizde fayda. EMC birçok firma gibi gelişen teknoloji ile birlikte yeni bir dünyanın kapılarının açıldığını ve bu kapıdan geçmek için kurumların teknolojiye ayak uydurmaları gerekliliğini savunuyor. Bu konuda da onlarda ürün geliştirmiş ve kurumların beğenisine sunmuş durumda. Hem yazılım hem de donanım geliştiren firmanın kapsama alanı dikkate aldandığında rakip tanımadığını söyleyebiliriz. EMC’nin ürün geliştirdiği alanlarda faaliyet gösteren birçok rakip firma var fakat bunların hemen hemen hepsi EMC kadar farklı alan ve konuda çözüm üretemiyor.EMC World 2015

Gelelim EMC World 2015’e. On binin üstünde katılımcı ile gerçekleşen gösterişli açılışta EMC’nin CEO’su David Goulden söz aldı ve EMC’de neler yapmaya çalıştıklarından bahsetti. Esprili bir dille anlatım yapan David Goulden’nin tüm sözlerini sizlere buradan aktarmayacağız fakat EMC’nin yapmaya çalıştığı şeylerden bir tanesini “CIO’ların çektiği sancılara son vermek” olarak açıklıyor. Ayrıca geçmiş dönemden bugüne kadar uzanan büyük ölçekli firmaların hayatta kalma istatistiğini oraya koyan David Goulden bu konuda da gelişen teknolojinin altını çiziyor ve kurumların gelecek kaygısını en aza indirmesi için gelişen teknoloji yerinde ve zamanında kullanmaları gerektiğini belirtiyor.

Tabii ki yeni ürünlere değinmemek olmaz. EMC World 2015’in açılış konuşmasını yapan David Goulden firmanın yeni ürünlerini de gün yüzüne çıkardı. XtremIO, VMAX3, VCE, VNX, Data Domain ve Data Protection Suite portföyünde önemli güncelleştirmeler gerçekleşti. Müşteriler tarafından “Canavar” olarak isimlendirilen XtremIO, sınırları zorlayan bir performans, otomasyon ve aynı çizgide veri hizmeti seçenekleri sunuyor. Hatta sunum sırasında verilen canavar sesleri de katılımcıları biraz ürkütmedi değil. EMC’nin elindeki en büyük kozlardan bir diğeri ise VMAX3. Bu yeni ürün ile birlikte otomasyon, modernizasyon ve konsolidasyonun yeni seviyeleri kullanıcıların beğenisine sunulmuş oldu. VCE VxRack ürünü özelinde ise büyük işletmeler ve servis sağlayıcı veri merkezleri için endüstrinin ilk raf ölçeğinde hiper-yakınsanmış sistemi tanıtıldı. EMC’nin hassas olduğu konulardan bir diğeri ise Veri Koruma. EMC’nin tanıttığı yeni platformlar ve hizmetler veri merkezinde, veri merkezinden buluta giden yolda ve bulut içerisinde veri koruması tam anlamıyla sağlaması için geliştirilmiş.EMCWORLD 2015

EMC Ürün ve Pazarlama Başkanı Jeremy Burton yaptığı konuşmada “Tüm sektörlerdeki liderler, kendi iş modellerini yeniden tanımlayarak müşterilerin taleplerini çevrimiçi ortamda, mobil cihazlar üzerinde ve daha yetenekli, akıllı ve erişilebilir uygulamalarla karşılamak istiyor. BT birimleri dönüşmek zorunda ama yatırımlarının çoğu geleneksel altyapı ve uygulamalara bağlanıp kalmış durumda. İki dünya olduğu ve her ikisinin de var olması gerektiği bir masal. EMC, müşterilerinin dönüşüm süreçlerinde günümüzün veri merkezlerini optimize etmelerine yardımcı oluyor. Böylece daha düşük maliyetler ve artan hizmet seviyeleriyle her zaman erişilebilir uygulamalar ve verinin sağlanmasına yardımcı olacak verimliliği kazandırıyor” dedi.


1 YORUM

CEVAP VER