Guns N’ Roses’ın Eski Gitaristi DJ Ashba, Apple’a Tepkili. Kablo Nerede?

Dizüstü PC’niz için yeni bir adaptör aldınız diyelim. Kutuda USB kablo da vardır diye düşünürsünüz, değil mi? Peki ya yoksa? Guns N’ Roses’ın eski gitaristlerinden DJ Ashba, Apple’ın güncel ürün satış politikasını eleştirdi, firmayı dolandırıcılıkla suçladı. İşte detaylar.

DJ Ashba, ünlü hard rock grubu Guns N’ Roses’ın eski gitaristlerinden. Öte yandan hem solo çalışmaları hem de Mötley Crüe grubunun bass gitaristi Nikki Sixx ile yaptığı çalışmalarıyla biliniyor. Ashba, geçtiğimiz günlerde dizüstü PC’si için Apple’ın kapısını çaldı ve bir adaptör satın aldı. Adaptörün kutusunu açtığında ise, kutudan USB kablo çıkmamasına şaşırdı, hatta kızdı.

Twitter hesabında durumu anlatan gitarist, 80 dolar ödeyerek aldığı hızlı şarj destekli Apple adaptörünün yanında kablonun gelmemesine çok şaşırdığını ifade etti.

Guns N' Roses'ın Eski Gitaristi DJ Ashba, Apple'a Tepkili. Kablo Nerede?
DJ Ashba ve ben, 2012 GN’R İstanbul konseri sonrasında

96w hızlı şarj değeri sunan adaptör, kutusunun üzerinde de yazdığı üzere Type-C kablo bağlantı desteği sunuyor, ama hepsi bu. Evet, kabloyu da ayrıca satın almanız gerekiyor. Bunun biraz geç fark eden Ashba, kablo için de 50 dolar ödedi ve bu kez de kablonun kısalığından şikayet etti.

Sonuç olarak, toplamda 130 dolarlık bir satın alma işlemi söz konusu. TL olarak hesapladığımızda, yaklaşık 2450 TL yapıyor.

Peki siz ne dersiniz? Sizce kutuda şarj kablosu da olmalı mıydı? Ayrıca, son dönemde telefonlarla birlikte verilen şarj kablolarının giderek kısaldığını da herkes fark ediyor. Yüksek fiyatlarla satışa sunulan ürünlerde, bu tip tamamlayıcı detayların sunulmaması gerçekten ilginç.

İşte DJ Ashba’nın konu hakkında tweet’leri

Apple, Samsung ve Oppo gibi üreticiler, güncel telefonlarının yanında şarj adaptörü sunmuyor

Evet, bunun çevre kirliliğini önlemeye yönelik, elektronik atıkları azaltıcı bir hamle olduğunu savunanlar olsa da, çoğu teknoloji sever aynı düşüncede değil. Zira para verip bir ürün alıyorsanız, o ürünü rahatlıkla kullanabilmek için beraberinde ek aparatlara da ihtiyaç duyarsınız. En basitinden bir adaptör ve şarj kablosu olmalı, değil mi? Bazı ülkelerde, şarj adaptörüyle satılmayan telefonların satıştan kaldırılması bile gündemde.

İlgili Haberler

>> Ericsson Mobilite: Ekonomik Yavaşlamaya Rağmen 5G Büyümeyi Sürdürüyor