Haftalık Telefon Haberleri (8 Nisan 2023-15 Nisan 2023)

Samsung Galaxy Z Flip 6

Haftalık telefon haberleri yazımızda, bu hafta yeni gelişmelere şahit olduk. İşte son günlerde gündemde olan gelişmeler.

Akıllı telefonlarda yeni bir çağın kapısındayız diyebiliriz. Çünkü son 5 yıl içerisinde üretilen akıllı telefonlar arasında çok büyük fark var. Söz konusu tasarımlar hala stabil kalmış değil. Hala her geçen gün daha farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Son yıllarda bir hayli revaçta olan katlanabili­r akıllı telefonlar, sektöre yön verece­k gibi görünüyo­r. Katlanabili­r telefonların yanı sıra farklı konsept tasarımlar da karşımıza çıkıyo­r. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta içerisinde çok sayıda akıllı telefon hakkında Akıllı gelişmeler, sızıntılar gerçekleşti. İşte bir hafta içerisinde karşımıza çıkan haftalık telefon haberleri.

Haftalık Telefon Haberleri (8 Nisan 2023-15 Nisan 2023)

Asus ROG Phone 7 Oyun Konusunda Rakip Tanımayacak!

Asus ROG Phone 7

Seriye ait iki model de Qualcomm imzası taşıyan Snapdragon 8 Gen 2 yonga setine sahip olacak. Söz konusu işlemcinin piyasanın en güçlüsü olduğunu biliyoruz. Fakat diğer özelliklere baktığımızda da hem RAM hem de dahil depolama tarafında kullandığı teknolojiler ile en güçlü ve en hızlısı olmayı amaçladığını bir kez daha görüyoruz. Yalnızca güç tarafında dediği değil verimlilik tarafında da piyasanın en iyisi olmaya amaçladığını söyleyelim.

Samsung Katlanır Tablet Üzerinde Çalışıyor: İşte Galaxy Z Tab!

Samsung Katlanır Tablet

Bildiğiniz üzere Galaxy Z Fold 3 ve Z Fold 4 modellerinde UTG İsmini verdiğimiz ‘ultra ince cam’ teknolojisi kullanılıyordu. Söz konusu teknolojinin özellikle panelin katlanması ve sağlam kalması konusunda işe yarayan bir teknoloji olduğunu söyleyebiliriz. Fakat Samsung’un yıllardır piyasaya sürdüğü Z Fold ve Z Flip modellerinde hala kat izi sorununa bir çözüm bulunamadığını görmekteydik. Galaxy Tab Fold modelinde UTG teknolojisini kullanmayacağı yeni bir teknoloji üzerine çalışan Samsung’un, kat izi ve menteşe boşluğu gibi sorunlara çözüm bulması bekleniyor.

Xiaomi 13 Ultra Dudak Uçuklatan Fiyatı İle Ortaya Çıktı!

Haftalık Telefon Haberleri

Xiaomi 13 Ultra modelini ilk olarak Çin’de piyasaya sürüleceğini biliyoruz. Çin’de piyasaya sürülecek olan modelin fiyatı belli oldu. Henüz söz konusu modelin Türkiye’ye satışla sunulup sunulmayacağı kesinleşmese de fiyatı bilgisi hakkında vergiler ve dolar kurunu da değerlendirerek Türkiye fiyatını tahmin edeceğiz. 16/521 GB sürümünün 7.499 CNY’ye (1.090 $) mal olması bekleniyor. Bu fiyat söylentileri kesinlikle gayri resmi, bu yüzden onlara biraz güvenin. Xiaomi, 13 Ultra’nın çıkışını 18 Nisan’da duyurmaya hazırlanıyor, bu yüzden o zaman daha fazla ayrıntıya sahip olacağız.

Xiaomi 13T Pro Ortaya Çıktı: Yakında Tanıtılacak!

Haftalık Telefon Haberleri

Xiaomi 13T Pro çevrimiçi sertifikasyon sitelerinde görüldü. Türkiye gibi çoğu ülkede Xiaomi 13T Pro adı ile anılacak olan modelin, Çin başta olmak üzere farklı pazarlarda Redmi K60 Ultra adı ile karşımıza çıkması bekleniyor. Bazı veri tabanı web sitelerinde ortaya çıkan modelin, 23078PND5G ve 23078RKD5C olmak üzere iki farklı model numarası ile karşımıza çıktığını görmekteyiz.

iPhone 15 Pro Sızdırıldı: Değişen Tek Şey Adı!

iPhone 15 Pro

Yeni tasarımın öne çıkan özellikleri arasında ince bir çerçeve, dokunsal ses ve sessiz düğmeleri yer alıyor. Bu tuşun, serinin önceki modellerinde karşımıza çıkan sessize alma düğmesinin yerine kullanıldığını belirtelim. Ayrıca yuvarlak kenarlı yepyeni bir titanyum çerçeve yer alıyor. Tüm yeni iPhone Pro modellerinde olduğu gibi, kamera modülü yeniden büyüyor. 1/2 oranında daha az fark edilir ancak çok daha önemli bir optimizasyon, USB-C bağlantı noktasına ilk geçiştir. Lightning bağlantı noktası tamamen gitmiş gibi görünüyor, ancak Apple neredeyse kesinlikle ekosistemini en azından kısmen korumanın bir yolunu buldu.

İlgili Haberler

>> Asus ROG Phone 7 Oyun Konusunda Rakip Tanımayacak!