Xiaomi 13 Ultra Dakikalar İçerisinde Şarj Olacak!

Xiaomi 13 Ultra

Xiaomi 13 Ultra modeli, hızlı şarj desteği ile görüldü. Söz konusu model dakikalar içerisinde şarj olacak. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Xiaomi 13 ve 13 Pro modellerinin geçtiğimiz aylarda Türkiye’de satışa sunulduğunu söyleyelim. iPhone ile arasında önemli bir fiyat farkı ile Türkiye piyasasına giriş yapan Xiaomi’nin artık uygun fiyat politikasından pek de eser kalmadığını söyleyebiliriz. Çünkü yıllar önce Xiaomi’nin amiral gemisi akıllı telefonlarına, iPhone modellerine göre ulaşmak daha kolay olmaktaydı. Geçtiğimiz aylarda da bu durumu sağlamış olacağız ki, Xiaomi 13 modeli, 30.000 TL’lik bir fiyat etiketi ile karşımıza çıkarken, serinin Pro modelinin 45.000 TL’lik bir fiyattan satışa sunulduğunu belirtelim.

Serinin Ultra varyantının ise uzun süredir Türkiye’de resmî olarak satışa sunulmadığını biliyoruz. Bu durumun genel olarak Türkiye’nin Xiaomi amiral gemisi akıllı telefonlarına ulaşma durumu ile alakalı olabilir. Fakat Ultra modellerinin Türkiye’ye gelmediğini, ve önümüzdeki dönmelerde tanıtılacak olan Xiaomi­ 13 Ultra modelinin de tanıtılmayacağını biliyoruz. Xiaomi ­13 Ultra modelinin, Türkiye’ye geldiğini takdirde, en az 50.000 TL’lik bir fiyat etiketine sahip olacağını tahmin ediyoruz.

Xiaomi 13 Ultra Dakikalar İçerisinde Şarj Olacak!

Xiaomi 13 Ultra modelini ilk olarak Çin’de piyasaya sürüleceğini biliyoruz. Önümüzdeki günlerde tanıtılacak olan yeni model hakkında, günler geçtikçe daha çok ayrıntının ortaya çıktığını belirtelim. Bu sefer de hızlı şarj konusu ile gündeme gelen Xiaomi 13 Ultra, kamera konusunda sunacakları yetmiyormuş gibi, her kulvarda piyasanınken iyisi olmayı amaçlıyor. Ortaya çıkan detaylara göre Xiaomi 13 Ultra, 67W gücünde hızlı şarj adaptörü ile görüldü. Yani Xiaomi 13 Ultra’nın dakikalar içerisinde şarj olacağını belirtelim.

Xiaomi 13 Ultra

Tabii ki de piyasada 120W’a kadar çıkan hala satışta olan akıllı telefonlar yer alıyor. Fakat genel olarak baktığımız zaman çok yüksek şarj değerinin, batarya döngüsünü azalttığına dair araştırmalar mevcut. Xiaomi yetkilileri ise söz konusu modelin daha uzun ömrünün olması adına 67W’lık hızlı şarj adaptörü tercih etmiş. Yeni modeli Türkiye’ye gelip gelmeyeceğine dair henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyor. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Asus ROG Phone 7 Oyun Konusunda Rakip Tanımayacak!