Haftalık Telefon Haberleri (20 Ağustos 2022-27 Ağustos 2022)

Haftalık Telefon Haberleri

Haftalık telefon haberleri yazımızda, bu hafta yeni gelişmelere şahit olduk. İşte son günlerde güncemde olan gelişmeler.

Akıllı telefonlarda yeni bir çağın kapısındayız diyebiliriz. Çünkü son 5 yıl içerisinde üretilen akıllı telefonlar arasında çok büyük fark var. Söz konusu tasarımlar hala stabil kalmış değil. Hala her geçen gün daha farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Son yıllarda bir hayli revaçta olan katlanabili­r akıllı telefonlar, sektöre yön verece­k gibi görünüyo­r. Katlanabili­r telefonların yanı sıra farklı konsept tasarımlar da karşımıza çıkıyo­r. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta içerisinde çok sayıda akıllı telefon hakkında Akıllı gelişmeler, sızıntılar gerçekleşti. İşte bir hafta içerisinde karşımıza çıkan haftalık telefon haberleri.

Haftalık Telefon Haberleri (20 Ağustos 2022-27 Ağustos 2022)

Huawei Mate 50 Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

Mate 50

iPhone 14 serisinin 7 Eylül tarihinde piyasaya sürüleceğini biliyoruz. İddialara göre Mate 50 serisi de 6 Eylül tarihinde, yani dev rakibinden bir gün önce piyasaya sürülecek. Bu tarihin bir hayli iddialı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü söz konusu serinin Ekim ayında tanıtılacağı iddia ediliyordu. Fakat Huawei’nin Mate 50’yi 6 Eylül tarihinde tanıtılması, direkt olarak iPhone 14 ile rakip olarak gösterileceği anlamına gelir. Bu yüzden iki markanın satışları birbirini önemli ölçüde etkileyecektir.

Vivo V25 Pro Satışa Çıkıyor: Türkiye’ye Gelebilir!

Realme V25 Pro

Vivo V25 Pro modelinin ilk olarak tasarım ayrıntılarını incelediğimiz zaman Vivo V25 modeline benzer bir tasarım anlayışını hakim olduğunu görmekteyiz. Ön panelinde delikli ekran tasarımı ile bizleri karşılayan modelin 120 Hz tazeleme oranına sahip bir panele sahip olduğunu da ekleyelim. Bununla beraber AMOLED ekran teknolojisine yararlanacak model 6.56 inçlik bir panel ile bizleri karşılıyor.

Xiaomi 12T Pro Google Play Console’da Görüntülendi: Yakında Geliyor!

Xiaomi 12T Pro

Geçtiğimiz günlerde  söz konusu model hakkında birçok ayrıntıya şahit olmuştuk. Artık Google Play Console’da görünen Xiaomi 12T Pro modelinin tanıtım tarihinin yakın olacağı iddia ediliyor. Xiaomi tarafından geliştirilen 200 MP kameraya sahip, ilk telefon olacak model işlemci tarafında Qualcomm imzalı Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setine sahip olacak. Google Play Console’da ortaya çıkan bilgileri incelediğimizde söz konusu modelin 12 GB RAM ile geldiğini görmekteyiz. Zaten markanın kendi arayüzünde sanal RAM seçeneği de bulunuyor. Bu şekilde 16 GB hatta 18 GB‘a kadar yükseltilebilir RAM belleği olacaktır. Bununla beraber yeni modelin Android 12 ile kutudan çıkacağı da sızdırıldı. İşlemci tarafına baktığımız zaman zaten piyasadaki en güçlü yonga setini kullandığı için piyasadaki amiral gemisi cihazlara kafa tutacak nitelikte bir modelin bizlere karşılayacağını söyleyebiliriz.

iPhone 14 Tanıtım Tarihi Belli Oldu: Piyasanın Kralı Geliyor!

Haftalık Telefon Haberleri

Geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirilen Apple etkinliklerinden dolayı söz konusu modellerin Eylül ayında tanıtıldığını zaten biliyorduk. Fakat Apple tarafından söz konusu modellerin tanıtılacağı etkinliğin ne zaman gerçekleştirileceğine dair net bir tarih paylaşamamıştı. Sonunda iPhone 14 tanıtım tarihi belli oldu. 7 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek etkinlikte yeni 4 iPhone modeli tanıtılacak. Tabii ki eş zamanlı olarak Türkiye fiyatı da belli olacağı düşünülüyor. Bununla beraber iPhone 14 serisine ait tanıtılacak 4 modelin tasarım detayları harici, teknik özellikleri hakkında da ortaya çıkan ayrıntılar mevcut.

Samsung Galaxy S23 Ultra 200 MP Kamera İle Geliyor!

Haftalık Telefon Haberleri

Samsung’un kaynaklarına göre Galaxy S23 Ultra modeli 200 MP çözünürlüğünde kamera ile karşımıza çıkacak. Samsung tarafından piyasaya sürülen modellerin, en yüksek 108 MP çözünürlüğünde lensler görmüştük. İddialara göre Samsung, Galaxy S23 Ultra ile birlikte en yüksek çözünürlüklü telefonunun piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Yüksek çözünürlüklü lenslerin önemli avantajlarının olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle baskı kalitesi tarafında önemli farklar sunacak olan model, ortaya çıkan diğer kamera özellikleri ile de sevenlerini heyecanlandırıyor.

İlgili Haberler:

>> Yeni iPhone 14 ‘ün ne zaman tanıtılıp piyasaya sürülmesi bekleniyor? Bu Fotoğraflar Gerçek mi?