Haftalık Telefon Haberleri (22 Nisan 2023-29 Nisan 2023)

Samsung Galaxy S24

Haftalık telefon haberleri yazımızda, bu hafta yeni gelişmelere şahit olduk. İşte son günlerde gündemde olan gelişmeler.

Akıllı telefonlarda yeni bir çağın kapısındayız diyebiliriz. Çünkü son 5 yıl içerisinde üretilen akıllı telefonlar arasında çok büyük fark var. Söz konusu tasarımlar hala stabil kalmış değil. Hala her geçen gün daha farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Son yıllarda bir hayli revaçta olan katlanabili­r akıllı telefonlar, sektöre yön verece­k gibi görünüyo­r. Katlanabili­r telefonların yanı sıra farklı konsept tasarımlar da karşımıza çıkıyo­r. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta içerisinde çok sayıda akıllı telefon hakkında Akıllı gelişmeler, sızıntılar gerçekleşti. İşte bir hafta içerisinde karşımıza çıkan haftalık telefon haberleri.

Haftalık Telefon Haberleri (22 Nisan 2023-29 Nisan 2023)

Oppo A98 Sızdırıldı: Orta Segment Canavarı!

Oppo A98

Oppo A98 5G, CPH2529 model numarasıyla Geekbench web sitesine indi. Maksimum 2,21 GHz saat hızına sahip orta sınıf bir SoC olan Qualcomm Snapdragon 695 SoC ile birlikte listelenmiştir. Kryo 660 adı verilen sekiz çekirdek, iki kümeye ayrılmıştır. Ayrıca düşük-orta seviye bir Adreno 619 GPU var. OPPO-A98-5G-Geekbench Geekbench, kutudan çıkar çıkmaz çalışan, 8 GB RAM’e ve Android 13’e sahip bir akıllı telefon listeliyor. Oppo A98 5G, tek çekirdekli ve çok çekirdekli testlerde 885 ve 2034 puan aldı. Sonuçlar, OnePlus Nord CE 3 Lite gibi diğer Snapdragon 695 telefonlarla aynı seviyede.

iPhone 15 Tasarım Ayrıntıları Ortaya Çıktı: Değişen Tek Şey Adı!

iPhone 15

Geçen Ekim ayından bu yana, Apple iPhone 15 Pro ve iPhon­e 15 Pro Max‘in geleneksel, tıklanabilir ses tuşlarını atlayarak basışlarda dokunsal geri bildirim sunan katı hal düğmelerinin yerini aldığını duyuyoruz. dokunsal düğme , Apple Watch Ultra’nın Eylem Düğmesinden ilham aldığı söyleniyor . Kısa süre önce Apple’ın teknik sorunlar nedeniyle 2023’ün Pro iPhone’larında bu katı hal düğmelerini ve Eylem Düğmesini atlayacağını duyduk.

iPhone 15 Fiyatı Belli Oldu: Kredileri Hazırlayın!

iPhone 15 Fiyatı

iPhone 15 fiyatı, serinin önceki modellerine göre en az %10 artacak. Bunun en temel sebebi ise TSMC tarafından üretilen çiplerde maliyet artışının meydana gelmesi. Çip krizinden dolayı oluşan bu maliyet artışı, iPhone 15 serisinin fiyatlarını da önemli derecede etkileyecektir. Örneğin normal şartlarda 1000 dolarlık bir fiyat etiketi ile sunulması beklenen iPhone 15 Pro modeli, söz konusu artış ile birlikte 1150 dolardan satışa sunulabilir. Her ne kadar 15 dolarlık bir fiyat etiketi göze az gibi gelse de, Türkiye de en az 6.000-7.000 TL’lik bir artıştan söz edebiliriz.

Infinix Note 30 Gümbür Gümbür Geliyor!

Haftalık Telefon Haberleri

Infinix Note 30 VIP modeli bu ayın başlarında canlı olarak duyurulmuştu. Arkada üç sensörlü kare bir kamera modülü ile geldiğini belirtelim. Akıllı telefon ayrıca 5.000 mAh pil ve 68W hızlı şarj destekleniyor.

Google Play Konsol listesi, Infinix Note 30 Pro ve Note 30 5G‘nin 8 GB RAM‘e sahip olacağını, Note 30 VIP’nin ise 12 GB RAM‘e sahip olacağını gösteriyor. Her üç telefon da 1.080 x 2.400 piksel ekran çözünürlüğüne sahip. Android 13 işletim sisteminde çalıştıklarını da ekleyelim.

Redmi 12 Türkiye Yolcusu: Hızlı Şarj Desteği İle Geliyor!

Redmi 12C

Red­mi 12 modeli, IMEI veri tabanında ortaya çıktı. FCC belgelerinde sızdırılan uygun fiyata sahip olması beklenen yeni Redmi modeli, uluslararası lansman ile karşımıza çıkacak. Yani söz konusu lansman gerçekleştikten haftalar sonra Türkiye’ye de Xiaomi Türkiye garantili olarak giriş yapacaktır. Redmi 12 modelinin 4G desteğine sahip odluğunu biliyoruz. Zaten Türkiye’de henüz 5G desteğinin olmadığını bu yüzden hala 4G destekli akıllı telefonlar tercih ediliyor. Bu yüzden Re­dmi 12 modelinin Türkiye’de beklenen fiyatı sağladığı takdirde, bir hayli tercih edileceğini tahmin ediyoruz.

İlgili Haberler

>> Twitter Mavi Tik Nedir ve Ne İşe Yarar?