Hayat Eve Sığar Uygulaması Yayınlandı! Nasıl indirilir, uygulama neler yapar hepsi yazımızda.


Sağlık Bakanlığımız tarafından devreye alınan Hayat Eve sığar uygulaması yayına alındı. Artık koronavirüs harita, riskli bölge takibi yapabileceksiniz. 

.

Hayat Eve sığar uygulaması nın en büyük avantajlarından biri bulduğunuz bölgenin koronavirüs açısından yoğunluğunu sizlere sunması. Yoğunluk haritasında “Evde İzolasyon”, “Riski”, “Enfekte”, “Ailem” bölümleri bulunmakta.

Hayat Eve sığar uygulaması nasıl kurulur?

Öncelikle Hayat eve sığar uygulamasının sadece akıllı telefonunuz üzerinde çalıştığını söylemeliyim. iOS veya Android telefonunuz varsa uygulama mağazaları üzerinden aratıp cep telefonunuza indirin. Daha sonra sizi bilgilendirici mesajlar ile karşılaşacaksınız. Bu mesajları okuduktan sonra sizden cep telefonunuzu girmeniz istenecek. Telefon numaranızı girmenizin ardından sistem sizi doğrulamak için bir kod gönderecek. SMS ile gelecek bu kodu uygulama içerinse girmenizin ardından uygulamayı kullanmaya başlayabileceksiniz.

Uygulamayı kullanabilmeniz için konum servislerinde uygulamaya izin vermelisiniz. Hayat evesığar uygulaması aynı zamanda sosyal takibi korumanız için geliştirilmiş bir uygulama bu sebeple Bluetooth bağlantınızın da sosyal takip mesafe ölçümü için açık olması gerekiyor.

Uygulama içerisinde konum servislerine izin verdiyseniz koronavirüs riskli bölgelere yaklaştığınızda bir uyarı alacaksınız. Harita üzerinde anlık olarak yaklaşmamanız gereken alanları görebileceksiniz.

Ailem bölümünden yakınlarınız listeye ekleyebilir, konumları ile ilgili bilgiler alabilir ve riskli bir durumla karşılaşılmadan önce önlemeler alabilirsiniz. Sağlık Bakanlığımız tarafından devreye alınan Hayat Eve sığar uygulaması yayına alındı. Artık koronavirüs harita, riskli bölge takibi...

Temel ayarlar

Uygulama ile ilgili temel ayarlara Hesabım bölümünden ulaşmanız mümkün.

Hayat eve sığar uygulaması nda karşınıza soruların geldiği bir ekran çıkıyor. İlk soru bugün kendinizi nasıl hissediyorsunuz, sonra yaşınız, sonra sağlık sektöründe çalışıp çalışmadığınız soruluyor. Sonraki soru ise kronik bir rahatsızlığını olup olmadığıyla ilgili. Yine bir soru da şikayetleriniz ile ilgili geliyor. Bu bölümün ardından Hayat eve sığar uygulamasının sağlık durumunuzla ilgili bilgileri sizlere verdiğini göreceksiniz. Sağlık durumunuzu görmek için her 1 saatte 1 test yapmanız mümkün. 2. bir test yapmak için 1 saat beklemeniz gerekli.

Uygulamanın bir farklı sekmesi de enfekte yoğunluğuyla ilgili. Mesela ben Beşiktaş’ta oturuyorum ve benim oturduğum bölgenin enfekte riskinin yüksek olduğu gösterilmiş durumda. Bu biraz korkutucu açıkçası.

Ailem bölümünde ise Hayat eve sığar uygulamasının içerisine eklediğiniz aile fertlerinizin durumunu takip edebiliyorsunuz.

>>Android kullanıcıları uygulamayı indirmek için tıklayın

 

>>iPhone kullanıcıları uygulamayı indirmek için tıklayın 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here