Hexamon Games’in düzenlediği ‘Sustainability Game Jam 2023’ başlıyor!

Hexamon Games tarafından BUG Lab TEKMER ve Türkiye Tasarım Vakfı iş birlikleriyle hayata geçen Sustainability Game Jam, Bahçeşehir Üniversitesi’nde başlıyor. Sürdürülebilirlik temasının oyunla harmanlanacağı etkinlikte çevre problemlerine yeni nesil çözümler üretilecek. 48 saat boyunca uykusuz devam edecek etkinlikte dereceye giren takımlar toplamda 30.000 TL değerinde hediye çekinin sahibi olurken Hexamon Games’te staj yapma şansı da yakalayacak.

Sürdürülebilir çözümleri oyun ekosistemine aktarmayı hedefleyen ve oyunların, eğlence dışında eğitici olması ve ilham vermesi gerektiğine inanan Hexamon Games, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesindeki BUG Lab ev sahipliğinde BAU Galata Kampüsü’nde Sustainability Game Jam etkinliğini gerçekleştirecek. Etkinlik kapsamında en az 2 ve en çok 5 kişiden oluşan takımlar 48 saat süresince sürdürülebilirlik temalı casual oyunlar geliştirecek. 2 Haziran Cuma günü saat 19:00’da başlayacak etkinlik 4 Haziran Pazar günü 19:00’da sona erecek. Başvurular, oyun geliştiricileri ve tasarımcılar için 28 Mayıs’a kadar devam edecek. Katılımcıların oyun evreninde yenilikçi fikirler inşa edeceği ve eğlenerek öğrenecekleri etkinlik, 21. yüzyılın önemli konularından sürdürülebilirliğe katkı sağlayacak.

Hexamon Games’in düzenlediği ‘Sustainability Game Jam 2023’ başlıyor!

Hexamon Games’te staj yapma imkânı

Yaratıcı ve yenilikçi fikirlerin geliştirilmesine öncü olacak Sustainability Game Jam’de şampiyon takım 15 bin TL, ikinci takım 10 bin TL, üçüncü takım ise 5 bin TL değerinde hediye çekinin sahibi olacak. Başarı gösteren takımlar kazandıkları hediye çeklerini önceden belirlenen online mağazalarda kullanabilecek. Yarışmada birinci ve ikinci olan takımlar hediye çekinin yanı sıra Hexamon Games’te staj yapma şansı da elde edecek. Hexamon Games stajı, birinci olan tüm ekip üyelerine sunulurken ikinci olan ekibin üyeleri arasından belirlenen katılımcılara sağlanacak.

Sürdürülebilirliğin etrafında katılımcıların yaratıcılığıyla şekillenecek Sustainability Game Jam, çevre konusunda farkındalığı artıracak projelerin gelişmesine katkı sağlayacak. Etkinlik kapsamında; 44 saat içerisinde tamamlanacak oyunlar, alanında uzman jüri üyeleri tarafından; ‘oyunun konsepti ve karmaşıklığı’, ‘kullanılan yenilikçi yaklaşımlar’, ‘tema ile uygunluk’ ve ‘sanat, ses ve grafikler’ kriterleriyle değerlendirilecek. Kalan 4 saatlik süre içerisinde ise hazırlanan oyunların sunumları ve jüri değerlendirmeleri gerçekleşecek.

Sustainability Game Jam hakkında ayrıntılı bilgi almak için bu web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Haberler

>> Veeam Uyarıyor! İşte Siber Saldırıların Ortak Hedefi!