YouTube O Özelliğe Veda Ediyor!

YouTube Hype Türkiye’de

YouTube bir süre önce kullanıcıların beğenisine sunduğu özelliğe veda ediyor. Artık ne yazık ki söz konusu özelliği kullanamayacağız.

Son dönemlerde hemen hemen her sosyal medyanın neredeyse aynı özelliklere sahip olduğunu görmekteyiz. Örneğin ‘Hikâyeler’ özelliğinin neredeyse tüm sosyal medya platformlarında aktif olarak kullanılan bir özellik olarak gördük. Son dönemlerin revaçta olan sosyal medya trendi ise dikey video. TikTok başta olmak üzere her platformda dikey videoların önemli hale geldiğini biliyoruz.

TikTok’un keşfet algoritmasının başarılı olarak sonuçlanmasından sonra Insagram Reels gündeme geldi. Sonrasında ise YouTube Shorts’da gördüğümüz dikey video özelliği daha sonra ise Twitter’a gelmişti. Aylar önce kullanıcıların beğenisine sunulan YouTube hikayeler özelliği hikayesi ise, beklenen popülariteyi karşılayamamış olacak k, yakında sevenlerine veda edecek. İşte tüm ayrıntılar.

YouTube O Özelliğe Veda Ediyor!

YouTube Hikayeler özelliği, ne yazık ki 26 Haziran tarihinde kullanımdan kaldırılacak. Zaman zaman her sosyal medya platformunda benzer denemeler görüyoruz. En son YouTube tarafında, video içerisinde anket özelliği görmüştük .Her ne kadar işlevsel bir özellik olarak karşımıza çıksa da, beklenen ilgiyi görmediğinde dolayı bir süre sonra söz konusu özellik de kaldırıldı. Bu yüzden You­Tube Hikayeler özelliğinin de 26 Haziran’da kaldırılacak olmasının en temel sebebinin beklene ilgiyi görememesi olduğunu söyleyebiliriz. İçerik üreticileri tarafından, Shorts veya Topluluk gibi özellikler aktif olarak kullanılıyordu. Fakat artık 24 saat boyunda profilde duracak olan hikâyeler özelliğinin modasının geçtiğini söyleyebiliriz.

YouTube

26 Haziran tarihinde paylaşılan tüm hikayeler özelliği ise 7 gün profilde durmaya devam edecek. Yani 2 Temmuz tarihinden sonra herhangi bir You­Tube hikayeleri görmeyeceğimizi belirtelim. Kullanıcıların yorumlarına baktığımızda ise olumlu ve olumsuz yorumlar ile karşılaşıyoruz. Kimi kullanıcı, aktif olarak kullandığı bir özellik olduğunu belirtilip hayal kırıklığına uğruyorken, bazı içerik üreticilerinin, yalnızca bir kez söz konusu özelliği kullandığını görüyoruz.

Dönem dönem her sosyal medyadaki özellikler, farklı platformlara taşınabiliyor. Ne yazık ki bu kural, her zaman başarılı olacak diye bir kaide bulunmuyor. You­Tube, sevilen hikayeler özelliğine veda ediyor. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Google Play Güvenli mi? Telefonunuza Virüs Girebilir!