Hızlı Şarj Özellikli 3 Yeni Cihaz! 260w Hızlı Şarj Değerine Ne Dersiniz?

Hızlı şarj özellikli telefon seçenekleri her geçen gün artıyor. Tabii artık yalnızca hızlı şarj ibaresine değil, ne kadar güç sunulduğuna ve ne kadar kısa sürede şarj edildiğine de dikkat ediyoruz. Öyle ya, hızlı bir dünyada yaşıyoruz ve şarj gibi işlemlere ne kadar kısa süre harcarsak o kadar iyi. Bu haberimizde size, hızlı şarj özelliğine sahip üç yeni telefondan kısa kısa bilgiler vereceğiz. Hadi başlayalım!

Bahsedeceğimiz hızlı şarj özellikli ilk telefonumuz, Çinli Xiaomi’nin yeni amiral gemisi modellerinden Xiaomi 13 Ultra!

Xiaomi 13 Ultra, bünyesinde 90w hızlı şarj değeri sunuyor. Bu, an itibarıyla en üst seviye değer değil, ama öte yandan çoğu rakibe kıyasla ciddi bir detay olduğunu söylemekte yarar var.

13 Ultra için yakın zamanda gelen bilgilerde, bu modelin global çapta satışa sunulabileceği ifade edilmişti. Bu cihaz hakkında, şu an elimizde olan diğer detayları paylaşmak gerekirse…

Üründe muhtemelen Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 2 çipseti kullanılacak. Buna ek olarak 1440p çözünürlüklü bir ekran, arka tarafta dörtlü kamera sistemi ve 1” Sony IMX989 görüntü sensöründen söz ediliyor. Böylece hareketli çekimlerde dahi az sarsıntı olacak ve net görüntüler yakalanabilecek.

Bahsedeceğimiz ikinci ürün ise, bir tablet. Xiaomi Pad 6, 67w hızlı şarj desteğiyle gelebilir. Bu, özellikle akıllı tablet pazarında ilgi çekici bir değer.

Ürünün 11 inç IPS LCD ekranla gelmesi ve bu ekranda 144Hz tazeleme değerinin kullanılması bekleniyor. Çipset tarafında Snapdragon 870 modelinden söz edilirken, bir de Pro tabletin olabileceği ve onda da SD8+ Gen 1 çipsetinin kullanılabileceği söyleniyor.

Hızlı Şarj Özellikli 3 Yeni Cihaz! 260w Hızlı Şarj Değerine Ne Dersiniz?

Infinix GT 10 Pro, hızlı şarj özelliğiyle kıslandırabilir. Tam 260w!

Bahsedeceğimiz üçüncü ürünümüz de Infinix GT 10 Pro. Ürün, kablolu olarak 260w, kablosuz olarak da 110w hızlı şarj değerlerini sunabiliyor. Gerçekten etkileyici!

Ürünün 5000mAh pille gelmesi bekleniyor. Firma, daha önce 4400mAh pil üzerinde yaptığı testlerde, 260w hızlı şarj ile 8 dakikada %100 şarj değerinin elde edildiğini bildirmişti. 5000mAh pil ise muhtemelen 10 dakikanın altında bir sürede tamamen şarj olacaktır.

GT 10 Pro’nun diğer özelliklerine baktığımızda…

Yanlardan kavislendirilmiş 6.8 inç ekranı görüyoruz. Bu ekran, Amoled teknolojisi kullanıyor ve 120Hz tazeleme değeri sunabiliyor.

Çipset tarafında MediaTek’in Dimensity 9000 çözümü var. Buna ek olarak 12GB RAM ve 256GB dahili depolama tercih ediliyor. Arka tarafta yer verilen OIS destekli 200MP ana kamera da fotoğraflar ve videolar için iddialı.

İlgili Haberler

>> Call of Duty: Modern Warfare 2 Kısa Süreliğine Bedava Oynanabilecek!