HP DaaS çözümlerindeki inovasyonları duyurdu

HP DaaS çözümlerindeki inovasyonları duyurdu

PAYLAŞ
hp daas

HP DaaS (servis olarak cihaz) çözümlerindeki inovasyonları müşterilerine ve iş ortaklarına duyurdu. HP DaaS teknolojisi donanım ve yaşam döngüsü hizmetlerini bir araya getirerek, bir yandan güvenilirliği ve memnuniyeti geliştirirken, diğer yandan BT kuruluşlarının cihazların dağıtımını yapma ve cihazları yönetme yöntemlerini sadeleştiriyor.

Şirketlerin yüzde 70’i etkin analitik araç ve becerilere yatırım yapmayı planlıyor. Eski adıyla Analitik ve Proaktif Yönetim olarak bilinen HP TechPulse, HP DaaS çözümlerinin dönüm noktası olarak kabul ediliyor ve HP Service Experts’ün en üst kalitede yönetim sunmasını sağlıyor. Bu benzersiz analitik teknolojisi, müşterilerin çoklu işletim sistemine sahip cihaz ortamlarını proaktif bir şekilde yönetmelerine ve sorunları verimliliği etkilemeden çözmelerine yardımcı olmak için cihaz sağlığını takip ediyor ve öngörülerde bulunuyor.

HP iş ortağı ekosisteminde “tak ve çalıştır” modelinin uygulanmasını sağlıyor

HP’nin DaaS çözümlerindeki yenilikler, HP iş ortaklarının “hizmet odaklı” iş modelinin avantajlarını kolaylıkla sunabilme becerilerini hızlandırmalarını sağlıyor. Yenilenen HP DaaS çözümlerinin sunduğu avantajlar şöyle:

  • İş ortakları için çoklu müşteri takip ekranı: Bu yeni özellik iş ortaklarının tek bir ekran ve oturum ile geniş müşteri kitlelerindeki gelişmeleri takip edip raporlayabilmesini, müşterilerine veriye dayalı optimizasyon önerileri sunabilmesini ve gelişmelere yönelik daha etkili müdahalelerde bulunabilmek için yerleşik müşteri tabanlarındaki trendleri takip edebilmelerini sağlıyor. Bu ekran sayesinde, iş ortakları tek bir tıklama ile tüm müşteriler için görüntüledikleri temel göstergeleri tek bir müşteri için de kolayca görüntüleyebiliyor.
  • İş sonuçları inceleme şablonları: Bu yeni araç, iş ortaklarının iş sonuçlarını müşterileriyle birlikte daha hızlı, daha kolay ve kapsamlı bir şekilde gözden geçirmelerini ve optimize edilecek noktaları belirlemelerini sağlıyor.
  • Tüm HP DaaS planlarına eklenen vaka bildirim özelliği: Kullanıcılara, çözülmesi gereken sorunlar konusunda uyarılar ileten vaka bildirim özelliği, tüm HP DaaS portallarının analitik ekranında yer alıyor. Kanal ortakları bu bildirimleri müşterilerine raporlayabiliyor.
  • Yeni entegrasyon servisi: HP TechPulse’ın ilettiği vaka bildirimleri lider BT hizmetleri yönetim sistemi olan ServiceNow ile etkileşime geçebiliyor. Bu yeni hizmetle birlikte iş ortakları; ServiceNow ile takip ettikleri diğer BT sorunlarıyla birlikte HP TechPulse üzerinden gelen vaka bildirimlerini takip etmek ve kullanıcıları etkilemeden önce çözümlemek için destek sistemlerini kullanabiliyor.

HP DaaS çözümleri Microsoft Intune’u da destekliyor

HP, müşterilerinin BT kaynaklarını daha iyi yönetmesi ve planlamasına yardımcı olmak için yeni raporlar ekleyerek HP TechPulse’ı geliştirmeye devam ediyor. BT’nin yönetim ve planlama eğrisinin ötesine geçebilmesine yardımcı olmak için HP TechPulse’a daha öngörülü raporlar da dahil ediliyor. Bu raporlardan biri olan Mobility Factor, kullanıcıların mobilite oranlarını hesaplıyor. Böylece kullanıcı ihtiyaçlarına göre politikalar düzenlenebiliyor ve cihaz tahsisi yapılabiliyor. Cihaz Değiştirme Rehberi ise değiştirilmesi gereken cihazları önceliklendiriyor; ve HP TechPulse analitik teknolojisinin belirlediği sağlamlık faktörleri ve çoklu cihaz performansına dayalı geri dönüşüm döngülerinin optimize edilmesine yardımcı oluyor.

HP DaaS çözümleri aynı zamanda Microsoft Intune’u da destekliyor. Pek çok HP müşterisi halihazırda Microsoft Intune’a yatırım yapıyor. Yeni HP Service Experts de müşterinin Microsoft Intune lisansıyla Windows cihazlarını yönetmesine yardımcı oluyor.

Bulut erişimleri için DE-CIX’in DirectCLOUD hizmetini seçtiler


CEVAP VER