Huawei Band 4 akıllı bileklik incelemesi ve yorumları

Google News Abone Ol

Huawei Band 4, gündelik aktiviteleriniz için iyi bir yardımcı olabilir. İster spor yapıyor olun, ister iş, isterseniz de ailenizle ilgileniyor olun. Kalp ritminizden kalori değerlerinize kadar her şey takip altında.

Akıllı mobil cihazlar denildiğinde akla gelen ilk üreticilerden biri de Huawei. Çinli firma, akıllı telefonlardan tabletlere, akıllı saatlerden akıllı bilekliklere de kadar geniş bir yelpazeye sahip. Eğer uygun fiyata gelişmiş bir akıllı bileklik çözümü arıyorsanız, adaylar arasına Huawei Band 4 ‘ü eklemenizi önerebiliriz. Neden mi? İsterseniz şimdi detaylarını paylaşalım.

Huawei Band 4, ilk bakışta köşeli bir ekran tasarımıyla dikkat çekiyor. Tabii ki köşeler yanlardan yumuşatılmış ve böylece daha konforlu kullanım mümkün oluyor. 2.5D kavisli ekran, plastik gövde ve silikon kayışla bir araya gelince bilekte rahat bir tutuş ve kullanıma imkân sunduğunu söyleyebiliriz.

Ürünün tasarımsal tarafta dikkat çeken bir diğer ayrıntısı ise, şarj etmek istediğinizde bir kayışı rahatlıkla çıkarıp USB bağlantı noktasıyla karşılaşıyor olmanız. Böylece ihtiyacınız olduğu anlarda kolayca şarj işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken nokta ise, şarjdan hemen önce cihazın terleme ya da farklı bir sıvı teması sebebiyle ıslak olup olmadığını kontrol etmeniz ve eğer öyleyse hemen kurulamanız.

Huawei Band 4, ülkemizde siyah rengiyle bulunabiliyor. Yaklaşık 24 gram ağırlıktaki ürün; 3 eksenli hızlanma sensörü, kızılötesi aşınma sensörü ve optik kalp atış hızı sensörü gibi detayları da bünyesinde barındırıyor.

Huawei Band 4 akıllı bileklik incelemesi ve yorumları

Huawei Band 4 ‘ün dokunmatik ekranı ve bir de ana tuşu var

Ürünün 2.5D dokunmatik ekranı, 0.96 inç büyüklükte. Ekran teknolojisi olarak TFT tercih edilirken ekran çözünürlüğü de 80×160 piksel olarak belirlenmiş. Tüm bunların anlamı, ürünün ufak ve kullanımı kolay bir ekrana sahip olması. Ufak ekran faktörü, hem hafiflik hem de bilekte rahat tutuş-kullanım detayları için önemli. Ekranın dokunmatik mekanizması hızlı çalışırken ana tuşu sayesinde de tek hamleyle geri dönebiliyoruz.

Huawei Band 4, hem Android hem de iOS işletim sistemli akıllı telefonlara rahatlıkla bağlanabiliyor. Bluetooth 4.2 bağlantı teknolojisini kullanan cihaz, birkaç saniye içerisinde bağlantı gerçekleştiriyor.

Üzerinde önemle durulması gereken konu ise, üründen en iyi performansı alabilmeniz için güncel bir Android telefona sahip olmanız. Zira böylece tüm özelliklerini kullanabilirsiniz. Bazı özelliklerin eski Android cihazlarda, bazı özelliklerin de iOS cihazlarda kullanılamadığını belirtelim.

Örneğin Face Store, yani akıllı bilekliğinizin yüz görsellerini değiştirebileceğiniz uygulama yalnızca Android tarafına bulunuyor.

Yüz değiştirmek demişken, klasikten spora, renkli görsellere kadar pek çok farklı bileklik yüzü seçebiliyor ve kullanabiliyorsunuz. Tabii ki ekranda saat ve tarih bilgilerinin yanı sıra kaç adım attığınızı da görebiliyorsunuz.

Tabii ki telefonunuza gelen bildirimlerin büyük kısmını ve arama bildirimlerini de bileklik üzerinden görebiliyorsunuz.

9 farklı spor moduyla geliyor

Akıllık bileklikte 9 farklı spor modu var. Bunlar: Açık / Kapalı alan koşma, Açık / Kapalı alan yürüyüş, Açık / Kapalı bisiklet, Eliptik, Kürekçi, Serbest antrenman. Suya dayanıklı bir tasarımı olmasına rağmen yüzme modunun olmaması dikkatimizi çekti.

Bileklik, bu spor modlarını yaparken veri takibi gerçekleştirirken bir yandan da vücut fonksiyonlarınızı takip etmeyi sürdürüyor. Kalp ritminiz ne durumda ve ne kadar kalori yakıyorsunuz gibi detayları görebilirsiniz. Tabii bu tip detayları gün gün takip edip karşılaştırma yapabilmek için akıllı telefonunuza Huawei Health uygulamasını kurmanızı ve bir profil oluşturmanızı öneriyoruz.

Huawei Band 4 akıllı bileklik incelemesi ve yorumları

Akıllı nabız takibi ve uyku takibi ile sağlıklı yaşamanıza yardımcı oluyor

Üründe Huawei’nin TruSeenTM 3.5 nabız takip teknolojisi yer alıyor. Bu sayede kalp ritminizi kısa aralıklarla takip edip bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Eğer bir sorun var ise, bildirim aracılığıyla da uyarılıyorsunuz.

Ek olarak TruSleepTM 2.0 teknolojisi de verimli uykular için çalışıyor. Uyku kalitenizin analizi için 4 fazda incelemenin yapıldığı bu sistem, uyku esnasında kalp ritminizi de takip ederek “daha iyi uyuyabilmeniz için” öneriler sunabiliyor.

Huawei Band 4, 91mAh pille geliyor ve yaklaşık 1.5 saatte tamamen şarj oluyor

Huawei’nin belirttiğine göre akıllı bileklik, tek şarj ile 6 günün üzerinde kullanım sunabiliyor. Yaptığımız denemelerde ise, tek şarj ile yoğun kullanımda 5. günü geride bırakabildiğimizi belirtelim. Tabii ki kullanım alışkanlıklarınız neticesinde pil süresinde değişikliklerin olacağını hatırlatmalıyız.

Huawei Band 4, Huawei’nin resmi sitesinde 229 TL fiyat etiketiyle bulunabiliyor.

Samsung Galaxy F62 Türkiye Fiyatı Ne Olacak? Yeni Telefonun Detayları Bu Haberimizde


CEVAP VER