Huawei FreeBuds 6i Kulaklık: Daha Uygun Fiyata Üst Seviye Deneyim

Huawei’nin TWS kulaklıklar tarafında iddialı bir marka olduğunu söylemeye gerek yoktur sanırız. Pek çok rakibinin aksine şirket, giriş seviyesinden amiral gemisi düzeyine kadar geniş bir kulaklık ürün yelpazesine sahip. Örneğin, amiral gemisi bir kablosuz kulaklık arayanlar için FreeBuds Pro 3 modelini rahatlıkla tavsiye edebiliriz, zira çıktığı dönemden bu yana kullandığımız bir ürün. “Peki biraz daha düşük fiyata kaliteli özellikler ve konforlu kullanım!” isteyenler ne olacak? İşte bu noktada da tercih edilebilir ürünlerden bir tanesi olarak Huawei FreeBuds 6i ‘den söz edebiliriz. İsterseniz şimdi detaylara birlikte göz atalım.

Huawei FreeBuds 6i, mor, siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle teknoloji severlerin beğenisine sunuluyor. Özellikle mor rengi beğendik. Zira bu renk, diğer kulaklıklara kıyasla daha farklı görünüyor. Uclarında silikon başlıklara sahip kulaklıklar, bu sayede hem kulakta sağlam tutuş hissi sunuyor hem de sesin iletilmesi noktasında görevin başarıyla yerine getirilmesine katkı sağlıyor.

Huawei FreeBuds 6i tasarım detaylarına göz attığımızda, taşıma ve şarj kutusu, yumuşak hatlara sahip ve parlak renkleriyle adeta parlıyorlar. Pantolonunuzun ön cebinde dahi rahatlıkla taşıyabileceğiniz boyutlarda ve ağırlıkta. Sadece 34 gram ağırlıktaki bir kutudan söz ediyoruz. Type-C girişine sahip, mini led bildirim ışığı var ve hem yuvaları hem de kapağıyla fazlasıyla kullanışlı.

Huawei FreeBuds 6i Kulaklık: Daha Uygun Fiyata Üst Seviye Deneyim
Huawei FreeBuds 6i

Kulaklıklara baktığımızda ise, Apple kulaklıkları andırmıyor değil ama bu kötü bir şey değil. Kulaklık başlıklarını kulak boyutunuza göre ayarlayabiliyorsunuz, zira kutuda yedek silikon başlıklar da var. Orta boy, kulaklıklara takılıyor geliyor. Buna ek olarak ufak ve büyük boy olmak üzere ikişer çift var kutuda. Kulaklıkların sapları da çok uzun değil ve kötü görüntü oluşturmuyor, kullanılabilirliği kolaylaştırıyor.

Unutmadan, kulaklıklarında ter ve su sıçramalarına karşı dayanıklı yapıda olduğunu, IP54 sertifikasına sahip olduğunu da belirtelim. Huawei, bu başlıkların cilt dostu sıvı silikondan yapıldığını belirtiyor. Bu da sağlık konusunda hassas kullanıcıların göz önünde bulundurabileceği bir detay.

Kolay kontrol mekânizması ve Akıllı Aktif Gürültü Engelleme 3.0 ile üst seviye deneyimler

Evet, saplarda yukarı ve aşağıya doğru kaydırma yaparak ses seviyesini ayarlayabilirsiniz. Çift dokunarak arama cevaplayabilir ya da şarkı başlatabilirsiniz. Üç kez dokunarak bir sonraki şarkıya geçme şansınız da var. Açıkçası biz, Huawei’nin uzun süredir sunduğu bu kontrol mekânizmasından gayet memnunuz. Bu arada evet, ürünümüzde ANC, yani aktif gürültü engelleme teknolojisi de var. Bunu da sapa bir süre basılı tutarak aktifleştirebiliyorsunuz. Böylece dış mekânlarda, metro ve uçak gibi gürültülü yolculuklarda rahat ediyorsunuz. Dış sesler büyük ölçüde filtreleniyor ve böylece dinlediğiniz ya da izlediğiniz şeylere daha iyi odaklanabiliyorsunuz. Tabii ANC modunu açmak, haliyle pil tüketimini de hızlandırıyor. Hatırlatmakta yarar var.

Huawei FreeBuds 6i Kulaklık: Daha Uygun Fiyata Üst Seviye Deneyim
Huawei FreeBuds 6i

Huawei FreeBuds 6i ‘de 11mm dinamik sürücülere yer veriliyor

11 mm’lik dört mıknatıslı dinamik sürücüler, önceki modeldekilere göre %50 daha güçlü ve aynı zamanda yüksek çözünürlüklü kablosuz ses aktarımı için Hi-Res sertifikasına sahip. Önceki nesilde 10mm sürücüler vardı.

Huawei FreeBuds 6i kulaklığı Bluetooth 5.3 kablosuz bağlantı teknolojisiyle kısa sürede eşleştirebiliyorsunuz. İster bir Android, ister bir iOS cihaz, isterseniz de bir Windows PC’yi tercih edebilirsiniz. Hem müzik dinlerken hem de bir şeyler izlerken genellikle sorunsuz deneyimler yaşayabiliyorsunuz.

Kulaklık testlerimizde farklı türde müzikler dinlemeye özen gösteriyoruz. Böylece enstrümanların ve vokalin nasıl yankılandığına, melodilerin temiz bir şekilde kulakla buluşabiliyor mu bunu görme şansına erişiyoruz.

Türk sanat müziği, hard rock, heavy metal, piyano müzikleri, klasik enstrümanlarla süslenmiş film sountrack’leri ve günün yorgunluğunu üzerinizden atabilecek ortam müzikleri gibi oldukça geniş bir yelpazede gezindik. Ürünün sunduğu ses kalitesinden memnun kaldık. Sınıfına göre iyi kalitesi var. Vokaller ve melodileri temiz bir şekilde ayrı ayrı duyabiliyorsunuz. Bass derinliği de yeterli düzeyde diyebiliriz.

Ses formatları: LDAC, L2HC2.0, AAC, SBC.

Huawei FreeBuds 6i Kulaklık: Daha Uygun Fiyata Üst Seviye Deneyim
Huawei FreeBuds 6i

Peki ya iş, telefon görüşmelerine geldiğinde kalitesi nasıl?

Bünyesinde Dinamik Ekolayzer, aktif gürültü engelleme, çağrı paraziti engelleme ve şeffaflık modunu (Böylece kulaklık takılıyken etrafı da duyabilirsiniz.) bulunduran ürün, hem iç hem de dış mekândaki telefon görüşmelerinizde tatmin edici bağlantı ve ses kalitesi sunuyor. Özellikle çağrı paraziti engelleme teknolojisi burada devreye giriyor ve seste dijitalleşme, bozulma ve gecikme olmadan birbirinizi rahatlıkla anlayabiliyorsunuz. Her iki kulaklıkta da önceki nesle kıyasla daha gelişmiş üçlü mikrofon sistemi var ve böylece orta ve düşük frekanslı gürültülerin engellenme ihtimali de artıyor. Bu arada, önceki nesilde ikili mikrofon sisteminin olduğunu hatırlatalım.

Peki ya pil performansı nasıl?

Her bir kulaklıkta 55mAh pil yer alıyor. Taşıma ve şarj kutusunda da 510mAh pil değeri mevcut. Ürünü beraberinde gelen Type-C kablo aracılığıyla şarj edebiliyorsunuz. Eğer sadece kulaklıkları tam şarj ederek kullanmak isterseniz, öyleyse 40 dakikalık şarj sürecine ihtiyacınız var. Taşıma ve şarj kutusundaki pil değerini de göz önünde bulundurursanız, öyleyse 1 saatlik bir sürede tamamen şarj mümkün olacaktır.

Huawei’nin verdiği pil ömrü detaylarını da paylaşalım:

Yalnızca kulaklıklarla müzik çalma (Aktif Gürültü Engelleme KAPALI): 8 saat
Yalnızca kulaklıklarla müzik çalma (Aktif Gürültü Engelleme AÇIK): 5 saat
Kutu ile birden fazla şarj ile müzik çalma (Aktif Gürültü Engelleme KAPALI): 35 saat
Kutu ile birden fazla şarjla müzik çalma (Aktif Gürültü Engelleme AÇIK): 20 saat.

Huawei FreeBuds  6i, ülkemizde 3 bin TL satış fiyatı etiketiyle bulunabiliyor.

İlgili Haberler

>> Yandex Ads Ecomm+ CMO Etkinliği’nde Yenilikçi Reklam Çözümlerini Tanıttı