Huawei, Yapay Zeka ve İşletim Sistemleri Geliştirmede Önemli İlerlemeler Elde Etti

Teknoloji dünyasında sürekli gelişen ve yenilikçi adımlar atan Huawei, yapay zeka ve işletim sistemleri konusunda önemli ilerlemeler kaydetmeye devam ediyor. Yapay zekanın gücünü işletim sistemlerine entegre ederek benzersiz ürünler sunan Huawei, sektördeki öncü konumunu her geçen gün daha da sağlamlaştırıyor diyebiliriz.

Huawei Technologies, ABD ve Avrupa’nın 30 yılda elde ettiği başarıyı 10 yılda elde ederek işletim sistemleri ve yapay zeka alanında önemli ilerlemeler kaydettiğini duyurdu.

Huawei Tüketici İş Grubu Başkanı Richard Yu, Dongguan’daki geliştirici konferansında bu başarıları vurguladı. Huawei’nin Harmony işletim sistemi şu anda 900 milyondan fazla cihazda bulunuyor; bu, ABD kısıtlamalarının Huawei’yi Google’ın Android desteğinden mahrum bıraktığı 2019’daki lansmanından bu yana önemli bir ilerlemeye işaret ediyor. Ayrıca Yu, Huawei’nin Ascend AI altyapısının artık Nvidia’dan sonra en popüler ikinci altyapı olduğunu kaydetti.

Huawei İşletim Sisteminin Yükselişi

Nesnelerin İnterneti’nin yükselişi, Huawei’ye yazılımda uzun süredir Batı hakimiyetini aşma fırsatı sağladı. Ayrıca Huawei’nin akıllı telefon işi, Çin yapımı yeni bir çip içeren Mate 60 ile toparlandı.

Harmony işletim sistemine sahip akıllı telefon satışları yılın ilk beş ayında % 68 arttı. 2024’ün ilk çeyreğinde HarmonyOS, % 17 pazar payıyla Apple’ın iOS’unu geride bırakarak Çin’de en çok satan ikinci mobil işletim sistemi oldu.Huawei, Yapay Zeka, İşletim Sistemleri

İlgili Haberler

>> Huawei Pura70 Pro inceleme: Şirket, En İyi Kamera İçin Çalıştı!