Huawei Mate 40 serisinin lansman tarihi belli oldu


Huawei, lansman tarihini twitter üzerinden takipçileriyle paylaştı. İlk Çin pazarında satılacak Mate 40 serisi tanıtımı 22 Ekim’de yapılacak

Huawei Mate 40 serisi tanıtımının eylül ayı içerisinde gerçekleşmesi bekleniyordu. Fakat ABD’nin ambargosu ve pandemi dolayısıyla lansman tarihinin ekim ayına erteleneceği duyurulmuştu. Edindiğimiz bilgilere göre ise 22 Ekim tarihinde Mate 40 serisinin tanıtımının gerçekleşmesi bekleniyor. ABD ambargosunun devamı nedeniyle Kirin yonga setini kullanması beklenen Huawei, Mate 40 serisini 22 Ekim Perşembe TSİ 15.00’da tanıtacak.  

Lansman gününden itibaren Çin’de ön siparişleri alınacak. Ardından 30 Ekim tarihinde Çin’deki mağazalarda satışa sunulması bekleniyor. 22 Ekim’de tüketicilerini en az üç model bekliyor. Mate 40, Mate 40 Pro ve Mate 40 Pro + modellerini kullanıcılara sunulacak. Daha önceden Mate 10 modelinin Porsche Design varyantını piyasaya süren Huawei, bu kez de Mate 40 Pro + modelinin Porsche Design olarak tanıtılması bekleniyor. Ayrıca 3 modelin de 5G destekli olacağı neredeyse kesin diyebiliriz.

huawei mate 40

ABD ambargosu nedeniyle Kirin setleri kullanacağı kesinleşen Huawei modellerinin bu kez de Kirin 9000 ‘i tanıtmaya hazırlanıyor. Huawei’nin 3 Eylül’deki Uluslararası Tüketici Elektroniği, yayın ve Televizyon Teknolojisi Fuarı (IFA 2020)’de Kirin 9000 yonga setinin tanıtması bekleniyordu. Fakat tahminlere göre kısıtlı bir zaman çerçevesinde işleri aceleye getirmek istemediği düşünülmüştü. Artık tüketiciler Kirin 9000’in tanıtılacağına kesin gözüyle bakıyor. 

Mate 40 serisi neler sunacak 

Mate 40 Pro’nun ön yüzeyine baktığımızda bir ‘şelale ekranı’ bizleri karşılıyor. Mate 30 serisinde kaldırılan ses tuşunun ise tekrar geri döneceği tahmin ediliyor. Sızdırılan fotoğrafları incelediğimizde  Huawei Mate 40 Pro’nun Mate 40 modelinden daha uzun olacağını tahmin ediyoruz. Ekranlarının ise 90Hz bir yenileme hızına sahip olacağı tahmin edilmekteydi. Fakat bazı söylentilere göre Huawei, yeni modellerini 120Hz değerinde bir yenileme hızına sahip ekranlar sunacak 

Sunulan bilgilere göre kameraları incelediğimizde ise Mate 40 modelinde 50 MP ana kamera, 20 MP ultra geniş açılı kamera, 8 MP değerinde telefoto kamera ve 5x optik yakınlaştırmaya sahip periskop modülü bizleri karşılıyor olacak. 

İlgili Haberler

>> HUAWEI MateBook X Türkiye’de ön siparişe sunuldu!

>> Huawei P Smart 2021 Türkiye’de satışa sunuldu!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here