Huawei Mate X3 Ön İnceleme Videosu

Çinli teknoloji devi Huawei, yeni akıllı cihazlarını Almanya’da gerçekleştirdiği özel bir etkinlikle görücüye çıkardı. BT Günlüğü ekibi olarak biz de bu özel etkinlikte yerimizi aldık ve yeni ürünleri sizler için deneyimledik. Bu videomuzda, katlanabilir ekranlı akıllı telefonlardan Huawei Mate X3’ün detaylarına göz atıyoruz.

Huawei Mate X3, önümüzdeki günlerde iddialı ürünlerden bir tanesi olacak. Katlanabilir ekranlı telefon, kullanıcılara hem tablet hem de telefon deneyimi bir arada sunabiliyor. Hem de gelişmiş çipset ve kameraların da desteğiyle.

Huawei Mate X3, yaklaşık 240 gram ağırlıkta. Evet, pek hafif bir ürün olduğunu söyleyemeyiz. Ama öte yandan, 120Hz tazeleme değeri sunan OLED ekranlarla geldiğini de hatırlatmalıyız.

Ürünün ana ekranıtam 7.85 inç boyutunda. Dış ekran ise 6.4 inç değerde. Şirket, ürünün dış ekranında daha sağlam deneyimler için Kunlun Glass koruma teknolojisine de yer veriyor. Aynı zamanda telefon, IPX8 sertifikası sayesinde suya ve toza karşı dayanıklı yapıda.

Huawei, bu telefonunda da Qualcomm’un 4nm üretim süreciyle hazırlanan SM8475 Snapdragon 8+ Gen 1 4G çipsetini kullanıyor. Ne yazık ki bu telefonda da 5G bağlantı teknolojisine yer verilmiyor.

Ürün, 12GB RAM ve 1TB’a kadar dahili depolama seçeneklerine sahip. Öte yandan Bluetooth 5.2, NFC ve Wi-Fi 6 gibi kablosuz bağlantı teknolojilerini de barındırıyor.

Huawei Mate X3 Ön İnceleme Videosu
Huawei Mate X3

Huawei Mate X3’ün arka tarafında yapay zekâ destekli üçlü kamera sistemi var

Bu sistem, 50+12+13MP’den oluşuyor. 50MP ana kamera, f.18 açıklık değerine sahip ve bu da düşük ışık koşullarında dahi iyi çekimler yapabileceğiniz anlamını taşıyor. Kamera tarafında OIS, yani optik görüntü sabitleme, 5X optik zoom ve HDR gibi özelliklerin de olduğunu belirtelim. İsterseniz 4K 60FPS değerde sarsıntısız videolar çekebileceksiniz.

Huawei Mate X3, 4800mAh pile sahip. Bu pil, tahmin edileceği üzere hızlı şarj desteği de sunuyor. Ürün, beraberinde 60w şarj adaptörüyle geliyor. Ayrıca telefonun 50w kablosuz şarj ve 7.5w ters şarj özellikleri de var.

Cihaz, ülkemizde 70 bin TL satış fiyatı etiketine sahip olacak. Daha fazla detay için resmi sayfaya göz atabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> İnsansı Robotlar Geleceği Yeniden Şekillendirecek: Endüstri ve Hizmet Sektörü