Huawei Mate 60 Pro, Ön Tarafta 3 Tane Selfie Kamerasıyla Şov Yapabilir!

En Güçlü Orta Segment

Huawei Mate60 Pro için hazır mısınız? Çinli teknoloji firması, bu kez selfie kamera sistemi tarafında yeni bir hamleyle boy göstermeye hazırlanıyor. Evet, telefonun ön tarafında tam 3 tane kamera var! Ön tarafta 2 kamera görmeye alışıyorduk aslında, ama 3 tanesi bambaşka bir etki yaratabilir.

Huawei Mate60 serisi için teaser video yayınlandı. Videoyu hemen aşağıdaki pencere aracılığıyla izleyebilirsiniz. Görünüşe göre Çinli şirket, bu kez ön kameralara her zamankinden daha fazla önem verme eğiliminde.

Şirket, Huawei Mate60 Pro’da 13MP geniş açılı selfie kamera sistemini 3D ToF sensörle birleştiriyor ve bu sayede hem fotoğraf ve video çekim tarafında hem de güvenlik tarafında gelişmiş detayların sunulması bekleniyor. Şu an elde pek bilgi yok, ama açıkçası ne gibi detayların olduğunu biz de merak ediyoruz.

Huawei Mate60 Pro, 6.82 inç ekranla, yani çok daha büyük bir ekranla gelebilir!

6.4 inç ve 6.7 inç ekranlı telefonları görmeye alıştık diyebiliriz. Biraz daha yukarıya çıktığımızda ise, model sayısı azalıyor. Huawei Mate60 DA 6.82 inç ekranı sayesinde adeta mobil yayın aracı görevi görebilir.

Bu ekran için 10-bit LTPO OLED teknolojisi, 2720 x 1260 çözünürlük değeri ve 120Hz tazeleme değerinden söz ediliyor. Ayrıca şirket, yakın zamanda hazırladığı üst seviye modellerinde “ekran koruma faktörü” olarak Kunlun Glass teknolojisine yer veriyor. İşte o teknoloji, bu yeni telefonda da kullanılacak.

Huawei Mate 60 Pro, Ön Tarafta 3 Tane Selfie Kamerasıyla Şov Yapabilir!

Arka taraftaki kameralara baktığımızda ise…

Ana kameramız 50MP değerde ve OIS desteğiyle gelebilir. Bu, hem video hem de fotoğraf çekimleri tarafında daha az sarsıntı, daha net görüntüler demek. Bu kameranın Mate 50 Pro ve P60 Pro’da kullanılanlara kıyasla daha iyi olduğu da söyleniyor.

Buna ek olarak 12MP değerde ultra geniş açılı kameramız ve bir de OIS destekli 48MP telefoto kameramız olacak.

Pil tarafında 5000mAh kapasitesini ve hızlı şarj tarafında da 88w kablolu hızlı şarj değerini görebiliriz. Ayrıca 50w kablosuz hızlı şarj ve 20w kablosuz ters şarjdan da bahsediliyor.

Üründe 12GB RAM olacağı söyleniyor. Depolama tarafında da 256GB, 512GB ve 1TB seçeneklerinden bahsediliyor.

Fiyat mı? Huawei Mate60 Pro’nun Avrupa’daki başlangıç fiyatı 900 Euro olabilir ve tahmin edeceğiniz üzere fiyatı ülkemizde de yüksek olacaktır.

İlgili Haberler

>> Titanyum iPhone 15 Pro’ya Ne Dersiniz? İşte 15 Pro İçin Bahsedilen Özellikler