Titanyum iPhone 15 Pro’ya Ne Dersiniz? İşte 15 Pro İçin Bahsedilen Özellikler…

iPhone 15 Isınma Sorunu

Apple’ın sıradaki üst seviye akıllı telefon modellerinden bir tanesi olması beklenen iPhone 15 Pro için yeni bilgiler geldi. Ürün, titanyum gövde sayesinde hem daha sağlam bir konumda olabilir hem de iPhone 14 Pro’ya kıyasla %7-8 daha hafif olabilir. Tabii dahası da var.

iPhone 15 Pro için söylenti ve sızıntı boyutundaki haberler gelmeye devam ediyor. Ürün, hem sağlam tasarım hem de daha hafif yapısıyla “kullanılabilirlik” faktörünü üst seviyeye çıkarabilir.

Şu an satışta olan iPhone 14 Pro, 206 gram ağırlıkta. Bu eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 15 Pro ise, 191 gram ağırlıkta olabilir. PhoneArena’da yer verilen bilgilerde, 15 Pro Max’in de 221 gram olabileceği söyleniyor. 14 Pro Max, 240 gram ağırlıktaydı. Dolayısıyla çok daha hafif modeller bizi bekliyor gibi.

Apple, bir aksilik olmazsa bu eylül ayının ortalarına doğru özel bir etkinlik gerçekleştirecek ve burada yeni iPhone 15 akıllı telefon ailesini görücüye çıkaracak. Tanıtımın hemen ardından, Amerika ve İngiltere gibi ülkelerde ön siparişler başlayacaktır. Birkaç haftalık sürecin ardından da diğer ülkelerde ön sipariş süreçleri başlayacaktır.

iPhone 15 Pro için dillendirilen bazı detaylar

– Ürünün tasarım hatları ile iPhone 14 Pro arasında radikal farklılıklar beklenmiyor.

– Cihaz, Apple’ın yeni Bionic işlemcisiyle gelecek ve RAM tarafında 6GB RAM değeri sunulabilir. Depolama tarafında da tahmin edileceği üzere farklı seçenekler olacaktır.

– 6.7 inç ekran ve 120Hz tazeleme değerinden söz ediliyor. Bu, daha yumuşak ve akıcı görsel detaylar demek.

– Arka tarafta üçlü kamera sisteminin olacağından ve uzun mesafede işe yarar çözümler sunabilecek bir zoom sistemiyle destekleneceğinden bahsediliyor.

– Ürün, Type-C bağlantı noktasıyla gelebilir. Bu konuda Avrupa Birliği komisyonunun da yaptırım tehdidi mevcut. Dolayısıyla bu, hem daha kolay kullanım hem de pil kapasitesinin artırılması tarafında avantaj sağlayacaktır.

– Ürünün ilk etapta siyah, beyaz, gri ve koyu mavi renk seçenekleriyle gelmesi bekleniyor.

iPhone 15 Pro söylentilerini bir kenara bırakırsak, şu an en çok satılan telefon konumunda iPhone 14 Pro Max bulunuyor

Omdia şirketinin araştırma sonuçları, 2023 yılının ilk yarısı itibarıyla en çok dağıtımı gerçekleştirilen ve dolayısıyla en çok talep edilen telefon modelinin iPhone 14 Pro Max olduğunu gözler önüne seriyor. Apple, bu modelinden tam 26.5 milyon adet üreterek gönderim sağlamış. 2022 yılının ilk yarısına bakıldığında ise, iPhone 13’ü görüyoruz. Bu telefon da 33.7 milyon adet dağıtılmış. Listeyi ve dağıtım rakamlarını, 2022 ilk yarısı ve 2023 ilk yarısı olarak aşağıda görebilirsiniz.

Titanyum iPhone 15 Pro'ya Ne Dersiniz? İşte 15 Pro İçin Bahsedilen Özellikler...

İlgili Haberler

>> Efsane Delta Force Geri Dönüyor! İşte İlk Video ve Detaylar