Huawei Nova 11 Serisi Tanıtıldı: Orta Segmentte Rakip Tanımaz!

Apple Yatırımcıları Huawei

Huawei Nova 11 serisi tanıtıldı. Kamera tarafında fark yaratacak model orta segmentte rakip tanımayacak. İşte önümüzdeki aylarda Türkiye’ye de satışa sunulması beklenen yeni modeller hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Huawei Nova serisi modellerinin ilgi gören akıllı telefon modelleri olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar Google servisleri konusunda Huawei’nin ABD ambargosundan dolayı bazı sorunları olsa da geliştirilen App Gallery ve Huawei servisleri sayesinde son dönemlerde bir hayli başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden Huawei telefonlarda Google servislerinin olmamasının pek de dezavantajlı olduğunu söyleyemeyiz.

Huawei Nova 10 serisi de yine Huawei tarafından geliştirilen servislerde başarı ile adından sıklıkla söz ettirirken, Nova 11 serisinin de yine sevilen modeller arasında yer alması bekleniyor. Huawei Nova 11 serisinde 3 farklı model karşımıza çıkıyor. Nova 11 Nova 11 Pro ve Nova 11 Ultra modelleri tanıtıldı. Serinin önceki modellerinde Ultra varyantı bulunmazken artık kamera ve performans tarafında serinin en iyisi olacak Ultra modeli de yer alıyor.

Huawei Nova 11 Serisi Tanıtıldı: Orta Segmentte Rakip Tanımaz!

Huawei Nova 11

Tasarım ayrıntılarını incelediğimizde serinin önceki modellerine benzer bir tasarım anlayışının hakim olduğunu görmekteyiz. Huawei Nova 11 modelinde 6.7 inçlik bir ekran bizleri karşılıyor 50 MP + 8 MP olmak üzere iki farklı arka kameraya yer alırken, ön tarafta ise tek kamera yer alıyor. 4.500 mAh pilden güç alan model 66W hızlı şarj ile destekleniyor. Nova 11 modelinin fiyatı ise 360 Dolar civarında.

Huawei Nova 11

Pro ve Ultra modellerine baktığımızda ise 120 Hz tazeleme oranına sahip 6.78 inçlik bir ekran bizleri karşılıyor. Aynı zamanda bu iki modelin ekranında kavisli olduğunu belirtelim. Kamera tarafında ise 60 MP + 8 MP iki arka kamera ve bunun yanı sıra ayarlanabilir diyafram açıklığına sahip 50 MP bir kamera daha yer alıyor. Pil tarafında ise 4.500 mAh 100W hızlı şarj ile desteklenen bir kapasitesini bizlere karşılığında belirtelim.

Huawei Nova 11

Serinin Pro ve Ultra varyanıtının fiyatlarına baktığımızda ise Pro modeli 256 ve 512 olmak üzere iki farklı depolama seçeneğiyle gelirken 510 bir fiyat etiketi ile geliyor. Serinin Ultra modeli ise yalnızca 512 GB’lık bir dahili depolama alanına sahip. Söz konusu modelinin fiyatı ise 655 dolar civarında. Önümüzdeki günlerde yeni modellerin Türkiye ihtimali hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Yeni Nesil Depolama Sistemleri: Gelecekte En Çok Bunlar Kullanılacak