Xiaomi 13 Ultra Devasa Kamerasıyla Ortaya Çıktı

Xiaomi 13 Ultra

Xiaomi 13 Ultra modelinin devasa kamera kurulumu ve tasarım ayrıntıları ile ortaya çıktığını belirtelim. İşte yeni modelin fiyatı ve sunduğu tüm özellikler.

Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro modelleri, geçtiğimiz aylarda Türkiye’de satışa sunulmuştu. Her ne kadar dudak uçuklatan fiyatları ile karşımıza çıksa da rakipleri olarak görebileceğimiz Samsung’un Galaxy S23 ve iPhone 14 serilerinden başarılı noktaların olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle serinin Ultra modelinin de yine piyasanın en iyisi olarak karşımıza çıkması bekleniyor. Çünkü dünyanın en iyi lens üreticileri arasında adından sıklıkla söz ettiren Leica firması ile Xiaomi’nin anlaşmalı olduğunu biliyoruz. Xiaomi 12S Ultra modelinde de yine Leica imzalı lensler karşımıza çıkmıştı. Xiaomi 13 Ultra modelinde de her iki tarafta da Leica imzalı lensler kullanılacak.

Xiaomi 13 Ultra Devasa Kamerasıyla Ortaya Çıktı

Xiaomi 13 Ultra

Cihazın tasarım ayrıntılarını incelediğimizde bir Hayli çıkıntılı bir kamera kurulumu karşımıza çıkıyor. Daire biçiminde yerleştirilmiş dörtlü kamera kuruluna sahip olan modelin kameraları hakkında da ortaya çıkan bazı detaylar mevcut. İddialara göre söz konusu kamera kurulumunda 3 adet Sony’nin 50 MP çözünürlüğünde IMX858 lensi yer alacak. Bu kameraların normal ana kamera Ultra geniş açılı kamera ve telefoto kamerası olarak sıralanması bekleniyor. Fakat söz konusu lenslerin diyafram açıklıkları ve sunacağı performans hakkında henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyor. Ortaya çıkan tanıtım videosunu izlediğimizde ise telefonun tasarımının bir hayli hoş durduğunu söyleyebiliriz. Ve Xiaomi 13 Ultra yalnızca kamera tarafında değil bununla beraber ekran tarafında da maksimum performansı sunmayı amaçlıyor.

Xiaomi 13 Ultra

OLED panel ile gelen model HDR içeriği için yüksek çözünürlük ile geliyor. Aynı zamanda 2.600 nitlik maksimum parlaklık değerine sahip olduğunu da belirtelim. Piyasadaki akıllı telefonlarda 2.600 nit değerini asla görmemiştik. Bu yüzden yüksek parlaklığa sahip bir akıllı telefonun bizi karşılayacak olması önemli bir detay olmuş. Xiaomi 13 Ultra modelinin işlemci tarafında da piyasanın en güçlü işlemcisini kullanması bekleniyor. henüz tanıtım tarihi hakkında net bir detay olmasa da Türkiye’ye gelmeyeceğini düşünüyoruz. Çünkü Seriye ait son 2 yılda tanıtılan iki Ultra modelinde ne yazık ki Türkiye’ye gelmediğine şahit olmuştuk. Muhtemelen Xiaomi 13 Ultra da Türkiye’ye giriş yapmayacaktır. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Yeni Nesil Depolama Sistemleri: Gelecekte En Çok Bunlar Kullanılacak