Huawei Nova 9 SE Tasarıma Günler Kala Sızdırıldı!

Huawei Nova 9 SE

Huawei Nova 9 SE günler sonra tanıtılacak. İşte Türkiye’de de tanıtılması beklenen yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

.

Huawei bir süredir ülkemizde resmi olarak hizmet veriyor. Gerek giriş-orta segment modelleri olsun, gerekse amiral gemisi modelleri olsun, tercih edilen markalar arasında yer alıyor. Her ne kadar ABD ambargosu ile karşı karşıya kaldığı için Google servislerinden yararlanamayan bir marka olsa da, kendi geliştirdiği ekosistem ve AppGallery uygulaması ile yeniden tercih edilmeye başlandı. Yakında piyasaya sürülmesi beklenen Huawei Nova 9 SE modelinin ülkemizde piyasaya sürülmesi bekleniyor. 108 MP kameraya sahip olacak modelin bazı teknik özellikleri de belli oldu. İşte yakında sunulacak yeni model hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Huawei Nova 9 SE Tasarıma Günler Kala Sızdırıldı!

Huawei Nova 9 SE

11 Mart tarihinde tanıtılması beklenen modelin tasarımı ve teknik özelliklerine ait birçok detay sızdırıldı. İlk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde 2 adet alt alta yerleştirilmiş devasa kameralar bizleri karşılıyor bunların arasında ise 2 adet yardımcı lens bulunuyor. Bu kameralar 108 MP ana kamera, 8 MP Ultra geniş açılı kamera ve 2 adet 2 MP‘lik yardımcı kamera olarak bizleri karşılıyor.

Huawei Nova 9 SE

Cihazın ön panel tasarımına baktığımızda ise diğer Huawei modellerinde görmeye alışık olduğumuz delikli ekran tasarımı bizleri karşılıyor. Söz konusu modelin render görüntülerini incelediğimizde dikkat çeken en büyük de detay ise yan çerçevelerinin bir hayli ince olması. Bu da Huawei Nova 9 SE modelinin oldukça zarif durmasını sağlıyor. Bu ekran 6.78 inç boyutunda LCD bir panel. Bu panelin 1080p çözünürlüğünde olduğunu belirtelim. 4G desteğine sahip olacak cihaz Qualcomm imzalı Snapdragon 665 yonga setine sahip olacak.

Huawei Nova 9 SE

Pil tarafında 4000 mAh’lik kapasiteye sahip modelin, hızlı şarj desteğine sahip olup olmayacağı henüz belli değil. Bununla beraber NFC desteğinin de bulunduğunu belirtelim.

Cihazın zaten 11 Mart tarihinde tanıtılacağı kesinleşmişti. Tanıtımdan haftalar sonra ise ülkemize giriş yapacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

. . . .