Yeni iPhone SE Renkleri ve Depolama Detayları Nasıl Olacak?

iPhone SE Alınır mı

Yeni iPhone SE, hem görüntüsü hem de güçlü özellikleriyle kullanıcıların kalbini çalabilir. En merak edilen konulardan biri de fiyat etiketleri. İşte beklenen başlangıç fiyatı ve diğer detaylar…

Apple, yarın özel bir etkinlik gerçekleştirerek yeni ürün ve hizmetleri hakkında teknoloji severleri bilgilendirmeyi amaçlıyor. Uzun süredir var olan söylentiler, yeni iOS sürümünden yeni iPhone SE modeline, hatta yeni iPad tablet modeline kadar pek çok detayı öne çıkarıyor. Henüz kesin bilgiler elimizde olmasa da, etkinliğe çok az bir süre kala yeni detayları da sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Apple hakkında hazırladığı analizlerle adından söz ettiren Ming-Chi Kuo, yarın tanıtılması muhtemel yeni iPhone SE akıllı telefon modeli için hangi renklerin olacağını ve hangi depolama seçeneklerinin sunulacağını açıkladı. Ünlü analiste göre Apple, yeni telefonu için siyah, beyaz ve kırmızı renk seçeneklerini sunacak. Bu seçenekler arasında özellikle kırmızı rengin dikkat çekmesi bekleniyor.

Depolama tarafına geldiğimizde ise, analiste göre Apple, Yeni iPhone SE ‘de 64, 128 ve 256GB dahili depolama faktörlerini sunacak. Tahmin edeceğiniz üzere, bu telefonlarda da arttırılabilir fiziksel hafıza desteği olmayacak. Ekstra depolama alanına ihtiyaç duyanlar, isterlerse belirli ücretler karşılığında Apple’ın bulut depolama hizmetinden yararlanabilecek.

Yeni iPhone SE Renkleri ve Depolama Detayları Nasıl Olacak?

Peki yeni iPhone SE telefon modeli hakkında şu an elimizde başka hangi bilgiler var?

Söylentilerde, bu yeni telefon modeli için iPhone SE+ 5G ismi de kullanılıyor. “+” takısı, telefonun önceki modele kıyasla daha iyi olduğunu (E haliyle), 5G takısı da ürünün 5G bağlantı teknolojileriyle donatılmış olarak geleceğini gösteriyor.

Bildiğiniz gibi SE modellerini diğer telefonlardan ayıran en önemli fark, ufak boyutlarda olması ve bu sayede tek elde rahatlıkla kullanılabilmesi. Son yıllarda üretilen telefonların çok büyük bölüm, 6 inç üzeri ekran boyutlarıyla geliyor ve bu sebeple de genelde 2 elde rahat kullanım mümkün oluyor. 6 inç’ten daha ufak bir ekran boyutu, tek elde rahat kullanımı mümkün kılacaktır.

Yeni iPhone SE ‘de A15 Bionic işlemcisinin kullanılacağı söyleniyor. Buna ek olarak fiyat etiketlerinin de 300 dolardan başlayacağını ifade ediyor.

Kuo, bu telefon modeli için seri üretimin bu ay başlayacağını ve 2022 toplamında 25-30 milyon adet telefonun teknoloji severlerle buluşturulmasının planlandığını da ekliyor.

İlgili Haberler:

>> Huawei Nova 9 SE Tasarıma Günler Kala Sızdırıldı!