Huawei Pocket S Satışa Sunuldu: Uygun Fiyatlı Katlanır Telefon!

Huawei P50 Pocket

Huawei Pocket S modeli ilk olarak Çin’de satışa sunuldu. İşte diğer katlanır telefonlara göre uygun fiyata sahip yeni cihazın fiyatı ve özellikleri.

Huawei’nin ülkemizde her kulvarda başarıyla ilerleyen bir marka olarak karşımıza çıktığını biliyoruz. Söz konusu markanın diğer markalara kıyasla sunduğu en önemli avantajın, fiyat ve segment fark etmeksizin her akıllı telefonu ülkemizde de satışa sunuyor olması. Çünkü piyasadaki markaların, genellikle ülkemizdeki vergi ve kurun fazla olmasından dolayı üst segment olarak tabir edebileceğimiz telefonlarını getirmediğini biliyoruz. Fakat Huawei bu konuda kullanıcıları memnun eden bir politika izliyor.

Öyle ki geçtiğimiz yıl tanıtılan P50 Pocket modeli de ülkemizde 23.000 TL’lik bir fiyat etiketine sahip olmasına rağmen Huawei tarafından Türkiye pazarına da giriş yapmıştı. Önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen serinin ikinci modeli olarak hakkında birçok sızıntıya şahit olduğumuz Huawei Pocket S modeli sonunda tanıtıldı. İşte ilk olarak Çin’de tanıtılan, önümüzdeki aylarda ise ülkemize de giriş yapması beklenen, rakiplerine göre uygun bir fiyata sahip olan yeni katlanır model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Huawei Pocket S Satışa Sunuldu: Uygun Fiyatlı Katlanır Telefon!

Huawei Pocket S

Tasarım olarak incelediğimizde serinin önceki modeli ile hemen hemen aynı görünüme sahip olduğunu görmekteyiz. Fakat Huawei Pocket S modeli, Pocket cihazının biraz daha uygun fiyatlı versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Yani her ne kadar tasarım olarak aynı kalsa da, fiyatının daha uygun olacağını belirtelim. Tabii ki ülkemize giriş yaptığı takdirde kur değerleri ve yüksek vergilerden dolayı yine dudak uçuklatacak fiyatlardan satışa sunulacaktır. Fakat rakip katlanır modellere göre daha uygun bir fiyat etiketi ile gelecek.

822 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olan model, 128/256 ve 512 GB olmak üzere 3 farklı depolama ile geliyor. En yüksek depolamaları varyantı ise 1.028 dolardan satışta. 2.790 x 1.188 piksel çözünürlüğe sahip 6.9 inç büyüklüğünde katlanabilir OLED ekrana sahip olan model, 120 Hz‘lik tazeleme oranı ile bizleri karşılıyor. Ayrıca arka taraftaki kameralara baktığımızda ise 40 MP ana kamera ve 13 MP ultra geniş açılı kameranın olduğunu görmekteyiz. Ön kamera ise 10.7 MP’lik çözünürlüğe sahip.

İlgili Haberler

>> Huawei Ürünlerinde Dikkat Çekici İndirimler Var!