Instagram Alışveriş Özelliği Yakında Test Edilecek! Ticaret Buraya Mı Kayıyor?

Instagram Alışveriş Özelliği Yakında Test Edilecek! Ticaret Buraya Mı Kayıyor?

Instagram alışveriş özelliği

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından bir tanesi olarak bilinen Instagram, alışveriş özelliği ile ilgili duyurusunu yapmıştı. Instagram Shop olarak geçen bu özellik sayesinde, istediğiniz bütün markaların alışverişlerini sadece tek bir tıkla yapma imkanınız ortaya çıkıyordu. Şimdilik yine bu pek mümkün olmasa bile yine de birçok kullanıcının beğeneceği bir alışveriş özelliği gündeme geldi.

Günümüzde özellikle de online alışveriş sistemlerinin çok büyük bir popülarite kazanması nedeniyle, farklı seçenekler ortaya atılıyor. Bu seçeneklerden bazıları kullanıcılara çok daha keyifli bir alışveriş imkanı sunabiliyor. Tüm bunlar içerisinde Instagram çok ayrı bir yere sahip diyebiliriz. Facebook tarafından geliştirilen bu platform, kullanıcıları alışverişin yapılacağı web sitesine yönlendiriyor.

Instagram alışveriş özelliği hemen gelmeyecek

Sistemin çok karışık gibi görünse bile aslında son derece basit olduğunu söyleyebiliriz. Firmalar bu platforma, kullanıcıları kendi web sitelerine yönlendirsin diye belirli bir ücret verecek. Yönlendirmenin yapılacağı alan ise daha önceden Instagram durum kısmında yer alan hareketlerdi.

Instagram alışveriş özelliği

Sosyal medya devi, alışveriş seçenekleri tasarlanmış bir şekilde hareketler bölümünü yeniden dizayn ediyor. Buradaki alışveriş kısmına çok ayrı bir önem vermesi planlanıyor. Böylece Instagram alışveriş özelliği birçok kullanıcı tarafından çok rahat bir şekilde tercih edilebilecek. Ayrıca ödeme seçenekleri konusunda da yine yönlendirilen alışveriş sitesinin hizmet vermesi bekleniyor. Fakat buna sevinmek için biraz erken. Instagram büyük oranda belirsizliklerle konuşuyor.

Facebook tarafından geliştirilen bu sosyal medya platformu, şimdilik sadece ABD’de bu özelliği kullanımı açacak. Hemen ardından diğer ülkelerde de yine bu özelliğin kullanılması için planlama yapılıyor. Fakat hem şirket hem de geliştiriciler bu özelliğin ne zaman geleceği konusunda net bir tarih veremiyor. Instagram alışveriş özelliği muhtemelen bu yılın sonuna kadar platforma tamamen eklenmiş olacak. Şirket uzun bir süredir bu özelliği kullanacağını zaten söylüyordu. Peki sizce bu yeni alışveriş sistemi ile birlikte bizleri nasıl bir online ticaret deneyimi bekliyor? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

İlgili Haberler

>> GTA 5 benzeri Watch Dogs 2 45 dakikalığına ücretsiz olacak!

>> iPhone 12 Pro iddiaları kesinleşti! O aksesuarları olmadan geliyor!

 


CEVAP VER