iPhone 12 Pro iddiaları kesinleşti! O aksesuarları olmadan geliyor!

iPhone 12 Pro iddiaları kesinleşti! O aksesuarları olmadan geliyor!

iPhone 12 Pro

Apple’ın iPhone 12 Pro modelleri hakkındaki iddialar kesinleşti. Apple, şarj adaptörü ve kulaklık olmadan iPhone satmaya başlayacak.

Apple’ın uzun bir süredir iPhone 12 modellerinde şarj adaptörü ve EarPods Lightning kulaklığa yer vermeyeceği söyleniyordu. Bu iddialara bugün Nikkei’den yanıt geldi. Nikkei, Apple’ın hem ana iPhone 12 hem de iPhone 12 Pro modellerinde aksesuara yer vermeyeceğini açıkladı.

Şarj adaptörü ve kulaklık kutuda olmayacak!

Kutusundan sadece Lightning kablosu ve kullanım klavuzu ile çıkacak olan tüm iPhone 12 modelleri, Apple’a karşı insanların tavır almasına neden olacak. Şarj adaptörü için müşterilerinden 350 TL daha ücret talep edecek olan Apple, bu hamlesi ile rakiplerinin eline de koz verecek gibi görünüyor.

Türkiye’de iPhone 12 Pro Max için muhtemelen 14.000 TL ücret talep edilecek. 14.000 TL’yi veren müşteriler bir de telefonu şarj edebilmek adına ayrıca ücret ödeyerek adaptör satın alacak. 2020’nin yeni modası olacak olan bu hamle maalesef ki müşterilerin aleyhine olacak.

Apple’dan sonra bu taktiği diğer Android telefon üreticilerinin de izlemesi bekleniyor. Nasıl 3.5mm kulaklık girişi bir süre sonra diğer telefonlardanda da kalktı, bu da öyle olacak. Apple’ı taklit eden tüm firmalar 2021 gibi telefon fiyatlarını yükseltmemek için aksesuardan kısmaya başlayacak.

iPhone 12 Pro

Fiyat konusunda bu yıl sırasıyla 699 dolar, 749 dolar, 999 dolar ve 1.099 dolar fiyat bandını tercih edecek olan Apple, Türkiye’de daha yüksek fiyat politikası izleyecek.

Gücünü Apple A14 yonga setinden alacak olan bu modellerde muhtemelen 3 GB RAM yer alacak. Pro modellerde bir ihtimal 4 GB RAM’e yer verilebilir.

Ana modellerde yine ikili kamera kurulumu bulunacakken, Pro modellerde üçlü kamera kurulumuna ek olarak bir de iPad Pro 2020 ile hayatımıza giren LiDAR tarayıcısı eşlik edecek.

Bu yıl kamera konusunda artık DxOMark’ta ilk 5’e girmesini beklediğimiz Apple, çentik konusunda da iyileştirme yapacak. Xbox One’ın Kinect’ini küçültüp telefona entegre eden Apple, bu yıl çentiği gözle görünür bir şekilde küçültecek. Muhtemelen çentik olayı iPhone’larda 2-3 yıl daha maalesef ki devam edecek.

İlgili Haberler

>>Türkiye’de iPhone fiyatları zamlandı! İşte yeni fiyatlar! 

>>iPhone Tiktok Kullanıcılarının Başı Belada! iOS 14 Güvenlikte Sınır Tanımıyor

>>iPhone SE kamera performansı nasıl? DxOMark son noktayı koydu!


CEVAP VER