Instagram Çıplak Paylaşımları Destekliyor Mu? Bilim İnsanları Ortaya Çıkardı

Instagram Çıplak Paylaşımları Destekliyor Mu? Bilim İnsanları Ortaya Çıkardı

Google News Abone Ol

Birçok kişinin kullandığı Instagram, çıplak paylaşımları destekliyor mu sorusu büyük yankı buldu. Özellikle de yapılan bazı araştırmalar bu düşünceyi kanıtlar nitelikte. Normal şartlarda sosyal medya devi çıplaklığa karşı son derece katı kurallara sahip. Öte yandan daha detaylı bakıldığında ise aslında bu konuda tamamen katı kurallarının olduğu söylenemez.

Sosyal medya platformu ile ilgili yapılan çalışmalar sonucunda, aslında bu platformun yarı çıplaklığa büyük oranda izin verdiği ortaya çıktı. Kullanıcılarla gerçekleştirilen araştırmalarda aslında Instagram, kullanıcılarına yarı çıplak fotoğrafları daha çok öneriyor. Peki böyle bir sonuç nasıl ortaya çıkarıldı? İşte merak ettiğiniz bütün detaylar.

Instagram çıplak paylaşımları destekliyor olabilir

Almanya merkezli Algorithm Watch isimli bir kuruluş tarafından yapılan çalışmalar sonucunda, ilginç gerçekler ortaya çıktı. 26 gönüllü kullanıcı ve 37 içerik üreticisi ile yapılan deneylerde, bu platformun aslında hiç masum olmadığı görüldü. Hem gönüllü kullanıcılar hem de içerik üreticileri burada normalden çok daha fazla yarı çıplak videolar gördü.

Gönüllü kullanıcıların kendi Instagram hesaplarında erkek olanların %54 oranında daha fazla yarı çıplak kadın gördükleri ortaya çıktı. Kadınların ise %24 oranında daha fazla çıplak erkek gördükleri söylendi. Böylece Instagram çıplak paylaşımları destekliyor gibi bir düşünce ortaya çıktı. Araştırma sonuçlarına bakılırsa böyle bir iddia ortaya atanlar pek haksız sayılmaz. Muhtemelen platform daha fazla dikkat çekmek için bu yönteme başvuruyor.

Dilerseniz birde mikrofonu suçlanan tarafta uzatalım. Instagram tarafından yapılan açıklamalarda, mayolu veya bikinili kadınların akış bölümünde yer alması tamamen kişisel tercihe bağlı olduğu vurgulandı. Ayrıca küçük bir denek grubu ile böyle bir araştırmanın yapılması ise yine Instagram çıplak paylaşımları destekliyor demek için yeterli olmadığı da ifade edildi. Onlara göre bunun net olarak anlaşılması için çok daha geniş bir denek grubunun kullanılması şart. Sizce bu platform gerçektende çıplaklık merkezli paylaşımları destekliyor mu? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Altın Kod 520 Dizisi Bomba Gibi Geliyor! İşte Merak Ettiğiniz Bütün Detaylar

>> Düzenlenmiş Fotoğrafları Geri Alabilen Uygulama Geliştirildi! Photoshop Yapanlar Yandı


CEVAP VER