Instagram Mesajlaşma Problemleri Yaşatıyor: Kullanıcılar İsyanda

Instagram yeni Reels özelliği

Instagram mesajlaşma problemleri ile kullanıcıları zor durumda bırakıyor. Özellikle son dönemlerde eleştiri yağmuruna tutulan şirket bundan fazlasıyla muzdarip.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları kimi zaman çeşitli problemler ile karşı karşıya kalabiliyor. Birçok kişinin severek kullandığı uygulamalar ne yazık ki çeşitli nedenlerden dolayı çöküyor. Geçtiğimiz günlerde Meta platformlarında yaşanan büyük çöküntü kullanıcıları adeta isyan ettirmişti.

Sosyal medya platformları ile ilgili yaşanan problemlerin bir yenisi daha ortaya çıktı. Instagram üzerinden mesaj göndermek isteyenler ne yazık ki mesaj kutusunda hata ile karşılaşıyor. Instagram mesaj kutusunda hata görenler ilk etapta buna pek anlam veremedi. Ancak şirket bunun bir bağlantı problemi olduğuna işaret etti.

Instagram mesajlaşma problemleri

Küresel çapta her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilen Instagram çeşitli mesajlaşma sorunları yaratıyor. Mesaj gönderen kişiler sürekli olarak gönderiliyor hatası almaya başladı. Karşı tarafa zar zor gönderilen mesajlar tam olarak iletilmiyor.

Instagram mesajlaşma problemleri

Ortaya çıkan son detaylara göre mesaj göndermeyi başaranlar karşı tarafın çok geç bu mesajları aldığını belirtti. Hikayeler, akış ve reels gibi özelliklere baktığımızda hepsinin sorunsuz bir şekilde çalıştığını görüyoruz. Yani problem tamamen mesaj kutusu kaynaklı.

Sorunun kaynağı henüz tam olarak bilinmiyor

Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara göre henüz problemin kaynağı net olarak bilinmiyor. Birçok kişi bunun sunuculardan kaynaklı olduğunu belirtiyor. Fakat henüz Meta veya Instagram tarafından bununla ilgili bir açıklama yapılmadı. Özellikle son dönemlerde sunucu kaynaklı hataların artış göstermesi bu yöndeki şüpheleri arttırıyor.

Meta tarafından idare edilen Facebook, Instagram ve WhatsApp ne yazık ki bazen çökme problemleri ile karşı karşıya kalabiliyor. Milyarlarca insanın kullandığı bu platformlar çok ciddi veri akışına sahip. Mesajlar, videolar ve fotoğraflar nedeniyle Instagram sunucuları dolup taşıyor. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Instagram Hırsızlarından Korunmak Çok Basit: Bu Yöntemleri Deneyin

>> Instagram’da Kapalı Profilleri Görmek Mümkün: İşte O Yöntem