Instagram, TikTok Duets Gibi İçerikler İçin Instagram Remix ‘i Sundu


Instagram Remix özelliği geldi. Evet, Instagram, TikTok’un bir diğer popüler özelliğini (Duets) daha kendi bünyesine dahil etti. Siz de kullanmaya başlayabilirsiniz.

Fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, kısa aralıklarla hazırladığı güncellemelerle kullanıcı kitlesini memnun etmeyi ve tabii ki büyütmeyi hedefliyor. Son döneme baktığımızda, TikTok’un dünya çapında büyük popülarite elde ettiğini ve ciddi kitlelere eriştiğini söyleyebiliriz. Bu durum, haliyle diğer firmaların da dikkatini çekiyor. Tıpkı Instagram gibi.

Instagram, TikTok’un Duets özelliğinin bir benzerini hazırladı ve yaptığı duyuru ile kullanıcılarının beğenisine sundu. Bu özellik ne işe yarar derseniz, iki farklı videoyu bir araya getirerek ortaya yeni bir içerik çıkarabilirsiniz. Eğer bu videolar birbirlerini tamamlayıcı nitelikte videolar ise, işte o zaman ilgi görebilirsiniz. Zaten amaç da bu aslında. Biraz zekâ ve biraz da doğru zamanlama kullanarak eğlenceli videolar oluşturmak.

Instagram, TikTok Duets Gibi İçerikler İçin Instagram Remix'i Sundu

Diyelim ki bir arkadaşınızın Instagram’da yemek yapma videosu var. O videoyu seçtikten sonra ekranın sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunun. Çıkan seçenekler arasında “Remix This Reel” ibaresini de göreceksiniz. Tabii uygulama versiyonunuzun güncelliğinden de emin olun. Sonrasında, seçtiğiniz mevcut videoya kendi çektiğiniz videoyu ekleyerek, yani yan yana getirerek yeni bir içerik oluşturabilirsiniz.

Bir örnek görmek isterseniz, Instagram’ın paylaştığı ve bizim de altta size sunduğumuz kısa eğitim videosuna göz atabilirsiniz.

Instagram, yakın zamanda hikaye videolarına alt yazı eklemesinin yapılabileceği özelliğini tanıtmıştı. Böylece hikâye hazırlarken seçeneklere baktığınızda, “Captions” seçeneğini de görüyorsunuz. Böylece videodaki konuşma sesleri analiz edilerek altyazılar oluşturuluyor.  Bu, özellikle hızlı konuşulan konuların daha iyi anlaşılabilmesi için güzel bir çözüm demek.

Instagram tarihine kısa bir bakış atmak ve bazı verileri paylaşmak gerekirse…

– 2010 yılında hayata merhaba diyen Instagram; ilk yılında 10 milyon kullanıcıya ulaşmıştı. Haziran 2018 itibarıyla ulaşılan kullanıcı sayısı ise, tam 1 milyar olmuştu.

– Stories, yani hikâyelerin Ocak 2019 itibarıyla günlük olarak 500 milyon kullanıcı tarafından tercih edildiği açıklanmıştı.

– Şu an bünyesinde on milyarlarca fotoğrafı barındıran uygulama, son yıllarda “influencer” tanımının iyice duyulmasını sağlayan uygulamalardan da bir tanesi. influencer, yani etkileyici pazarlama elemanları, sahip oldukları geniş kitlelere ürün pazarlayabiliyor ve buradan da ciddi gelirler elde edebiliyor.

– Instagram’da en çok takip edilen kişi ise, Ocak 2021 itibarıyla futbolcu Cristiano Ronaldo. Ronaldo’nun şu an 253 milyonu aşkın takipçisi var.

– Instagram’da en çok beğenilen fotoğraf ise, 14 Ocak 2019’da yayınlanan ve viral halini alan “yumurta” fotoğrafıydı. Bu fotoğraf, 54 milyondan fazla kez beğeni almıştı. Fotoğrafı paylaşan hesabın isminin @world_record_egg olduğunu ve zaten bir rekor amacında olduğunu da hatırlatalım.

>> Xiaomi’nin kamera canavarı Mi 11 Ultra modelinin tanıtım tarihi belli oldu: İşte detaylar


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here