Yapı Kredi’den internet alışverişlerinde QR kod ile ödeme seçeneği

Yapı Kredi, internet alışverişlerinde ödeme deneyimine hız kazandıracak bir yeniliğe imza attı. Banka müşterileri internetten yaptıkları alışverişlerinde ödemelerini artık Yapı Kredi Mobil üzerinden QR kod okutarak daha hızlı gerçekleştirebiliyor. QR kod ile ödeme özelliği ilk olarak Biletix.com’da kullanıcılarla buluştu.

Yapı Kredi müşterilerinin QR kod ile ödeme yapabilmesi için ödeme sırasında Biletix.com’da yer alan ödeme alternatifleri arasından Yapı Kredi Pay’i seçmeleri gerekiyor. Kullanıcılar Yapı Kredi Mobil’in “Kartlarım” menüsündeki Yapı Kredi Pay altında yer alan “QR kod ile ödeme” seçeneğini tıklayarak, Biletix ekranında açılan QR kodu telefonlarında açılan kameraya okutuyor. Ödeme yapılırken tercih edilecek kartın ve taksit sayısının seçilmesiyle birlikte işlem hızla tamamlanıyor.

Bu kapsamda Yapı Kredi, Biletix.com’da 28 Şubat 2018 tarihine kadar geçerli olacak bir kampanyaya da imza attı. Yapı Kredi müşterileri, bireysel kredi kartları veya bireysel banka kartları ile Biletix.com’dan, QR kod okutarak yaptıkları peşin ya da taksitli alışverişlerinde her işlemde yüzde 25 oranında, toplamda ise 50 TL indirim kazanıyor.

SERKAN ÜLGEN

İnternetten yapılan alışverişlerde ödemelere hız kazandıracağız

Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Serkan Ülgen, Yapı Kredi’nin kartlı alışveriş deneyimini dijitale taşımaya devam ettiğini belirterek şu değerlendirmede bulundu: 

“Dijitalleşme ile birlikte gelen yeni teknolojiler, internet alışverişlerini kolaylaştıracak uygulamaların yaygınlaşmasını sağlıyor. Bu gelişmeler internet alışverişlerinin tüketiciler tarafından daha kolay benimsenmesine ve daha çok tercih edilmesine neden oluyor. 

QR kod ile ödeme seçeneği sayesinde Yapı Kredi olarak kullanıcıların internet alışverişlerindeki ödeme sürecini kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. İnternetten alışveriş yaparken ödeme aşamasında yaşanan zaman kaybını en aza indirerek kullanıcılara hız kazandırmak, bu yeniliği hayata geçirirken öncelikli hedefimiz oldu. QR kodla birlikte müşterilerimizin internetten alışveriş yaparken artık kredi kartı numaralarını, kartın son kullanma tarihini veya CVC kodunu girmelerine ihtiyaç kalmayacak. QR kod ile ödeme özelliğini ilk defa Biletix.com’da hayata geçirdik. Önümüzdeki dönemde gerçekleştireceğimiz farklı ortaklıklarla da bu yöntemin kullanım alanını genişletmeye devam edeceğiz.”

Kredi kartlarının dijital dönüşümüne öncülük eden Yapı Kredi, geçtiğimiz yıl Android işletim sistemiyle çalışan akıllı telefona sahip tüm müşterilerinin, Yapı Kredi Cüzdan uygulamasının yanı sıra Yapı Kredi Mobil üzerinden de telefonlarını POS cihazlarına yaklaştırarak ödeme yapmasını sağlamıştı. Banka yeni nesil dijital ödeme ürünleriyle 2018 yılında da müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırmayı planlıyor.

Uluslararası dolandırıcılık raporu yayınlandı