İnternet Hızınızı Görev Çubuğunda Görmek İçin Bunları Yapın

İnternet hızınızı görev

İnternet hızınızı görev çubuğunda görebilirsiniz. İnternet hızımızın zaman içinde nasıl değiştiğini görmek herkesin istediği bir durumdur. İndirme ve yükleme hızlarını görev çubuğunda görüntülemek, internet kalitemizi izlemenin kolay bir yoludur.

Windows, ne yazık ki kendisi görev çubuğunda internet hızını görüntülemek için bir seçenek sunmamaktadır. Ancak üçüncü taraf uygulamaları kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İşte internet hızınızı görev çubuğunda görme yöntemi!

İnternet Hızınızı Görev Çubuğunda Görün

Windows’ta internet hızınızı görev çubuğunda görüntülemek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • MajorGeeks’in resmi web sitesine giderek TrafficMonitor programını indirin.
  • İndirdiğiniz klasörü ayıklayın (Windows’ta ZIP dosyalarını nasıl ayıklayacağınıza bakabilirsiniz) ve ardından çalıştırılabilir bir dosya göreceksiniz. Bu dosyayı çalıştırarak programı yüklemeniz gerekmeyecektir.
  • Çıkan yönetici izni sorusuna “Evet” seçeneğini seçerek devam edin.
  • Programın başlangıçta açılan ana penceresi, internetinizin indirme ve yükleme hızlarını gösterecektir.

İnternet hızınızı görev

İnternet hızınızı görev çubuğunda görüntülemek için, programın ana penceresine sağ tıklayın ve “Görev Çubuğu Penceresini Göster” seçeneğini seçin.

İnternet Hızınızı Görev Çubuğunda TrafficMonitor ile Görün

TrafficMonitor, internet hızını görev çubuğunda görüntülemek için kullanışlı bir araçtır. Araç, izlemek istediğiniz ağ bağlantısını seçmenize, yazı tipi, yazı tipi boyutu, arka plan rengi ve ekran birimi gibi diğer seçenekleri değiştirmenize olanak tanır. Tercihlerinize bağlı olarak, görüntü ayarlarını Seçenek Ayarları penceresinden kolayca değiştirebilirsiniz.

TrafficMonitor programı, internet hızınızı takip etmeyi ve görev çubuğunda görüntülemeyi son derece kolaylaştırmaktadır. Programı kurma ve ekranı özelleştirme konusunda daha iyi bir anlayışa sahip olmalısınız. TrafficMonitor ile internet hızınızın sabit olup olmadığını veya acil müdahale gerektirip gerektirmediğini hızlı bir şekilde kontrol edebilirsiniz.

Artık internet hızını görev çubuğunda görme yöntemini öğrendiniz! İnternetinizin performansını sürekli takip etmek isteyenler için TrafficMonitor kullanmak oldukça kullanışlı bir çözüm sunmaktadır. Böylece hız testlerine başvurmadan internet hızınızı kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Türk Telekom GAMEON’dan Türkiye’de bir ilk: Discord üzerinden 7/24 internet destek hizmeti başladı