Apple Genç Müzisyenler İçin Yeni Program Başlattı

Elon Musk Apple hakkında

Apple genç müzisyenler için Önce Sen İzle konseptini hayata geçirdi. Bu proje kapsamında iPhone ile klip çeken gençler, eserlerini Apple Music’te yayınlayabilecekler.

Apple Music’te yayınlanacak olan bu fırsatlar gençlere bir mikrofon sunarak, “Bir iPhone yardımıyla nasıl klip çekilir?” ve “Bu klipler nasıl uzamsal ses olarak sunulur?” gibi soruları sordu. Ayrıca, bir örnek gösterim de paylaşıldı.

Apple Genç Müzisyenler İçin Önce Sen Dinle Programları

Yalçın Birol’un sunduğu Önce Sen Dinle programı, her hafta çıkan şarkıları ilk kez dinleyebileceğiniz bir radyo programıdır. Bu programın amacı, müzik sektörüne yeni yetenekleri kazandırmak, bağımsız müzisyenlere destek olmak ve şarkıları tanıtmaktır.

Apple genç müzisyenler

Önce Sen İzle ise genç yeteneklere destek vermek, onları keşfetmek ve ortaya çıkarmak amacıyla Hip Hop dünyasının tüm yönlerini kapsayan bir video odaklı müzik projesidir. Proje kapsamında seçilen katılımcıların şarkılarının müzik videoları iPhone ile çekilerek Apple Music playlistinde tanıtılır.

Apple Genç Müzisyenler İçin Destek Programı

Bu şarkıların prodüksiyonu, mixing ve mastering işlemleri Türkiye’nin ilk Uzamsal Ses ve Hip Hop Atölyesi olan Yalçın Birol ve İTÜ MİAM ekibi tarafından yapılmaktadır. Mart ayında başvuruları sona eren proje, bugün yayınlanmaya başlamıştır. Detaylara videomuzdan ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki linklerden iPhone ile çekilen müzik videolarına ve Uzamsal Ses kayıtlarına ulaşabilirsiniz:

  • Kars – Gelecekteki Ben
  • Mithat – Aley
  • Nilhan – Bilen Bilir
  • Palm J – Sallan
  • Xentix – Tozlu Raflarımda Bi Yerde

Apple’ın genç müzisyenlere destek olan bu yeni programı, müzik dünyasında keşfedilmek isteyenlere büyük bir fırsat sunuyor. iPhone ile klip çekerek eserlerini Apple Music platformunda yayınlayan gençler, daha geniş bir kitleye ulaşma imkanı elde ediyorlar.

İlgili Haberler:

>> Apple Vision Pro Windows 11 Konseptiyle Etkileyici Bir Görünüm Sunuyor!