iOS 17 İlk Beta Sürümü Kullanıcılarla Paylaşıldı: iOS 17 Developer Beta Nasıl Yüklenir?

iOS 17 Beta 3

Apple iOS 17 ilk beta sürümü olan Developer Beta’yı kullanıma sundu. İşte adım adım iOS 17 Developer Beta’nın nasıl yükleneceği:

.

Apple, WWDC 2023 etkinliği kapsamında 5 Haziran’da yeni iPhone işletim sistemi iOS 17’yi tanıttı. Bu sürüm, büyük ve yenilikçi bir özellik sunmasa da, dikkatler Vision Pro tanıtımı altında toplandı.

Her yıl olduğu gibi, etkinliği takip eden gün, yeni işletim sisteminin Developer Beta sürümü yayınlandı. Bu sürüm, iOS 17’ye ilk bakışı sağlamak amacıyla herkese açıldı.

Apple iOS 17 İlk Beta Sürümü Herkese Açık

Evet, Apple bugüne kadar Developer Beta sürümlerini yalnızca resmi Apple geliştirici hesaplarına sunuyordu. Yani bu sürümlere erişmek için ücretli bir Apple geliştirici olmanız gerekiyordu.

iOS 17 ilk beta

Ancak WWDC 2023 ile birlikte bu durum değişti. Apple, iOS 17 dahil olmak üzere tüm yeni Developer Beta sürümlerinde geliştirici hesabı gerekliliğini kaldırdı. Artık Apple ID’si olan herkes Developer Beta’ya erişebilecek.

Bu değişiklik muhtemelen yeni Vision Pro gözlükleri için daha fazla uygulama geliştirilmesini teşvik etmek ve ekosistemin kısa sürede en iyi düzeye ulaşmasını sağlamak amacıyla yapılmıştır.

iOS 17 İlk Beta Sürümü nasıl yüklenir?

Önceden ücret ödeyerek Apple Geliştirici hesabı alan kullanıcılara sunulan Developer Beta sürümü, artık Apple’ın web sitesinden erişilebilir durumda. Bu sürümü elde etmek için yapmanız gerekenler oldukça basittir:

  • iPhone’unuzda geliştirici modunu açın (Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik).
  • Apple Developer sayfasını açmak için bu bağlantıya tıklayın.
  • iCloud hesabınıza giriş yapın.
  • Sayfada iOS 17’ye tıklayın.
  • Hüküm ve koşulları kabul edin.
  • Sağ üst köşede bulunan ‘İndir’ düğmesine tıklayın.
  • iPhone’unuzda Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme sayfasına gidin.
  • ‘Beta Güncellemeleri’ne dokunun.
  • Artık iOS 17 Developer Beta karşınızda olacak.

Apple’ın iOS 17 Developer Beta sürümü, herkesin erişimine açılarak daha fazla kullanıcının katılımına olanak sağlıyor. Bu adımları izleyerek iOS 17’yi deneyimleyebilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Apple Artırılmış Gerçeklik Gözlükleri Üreten Bir Şirketi Satın Aldı

. . . .