WhatsApp Can Sıkan Sorunu Çözmeye Çalışıyor: HD Fotoğraf Gönderme Özelliği Geliyor!

WhatsApp can sıkan

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp can sıkan özelliği düzeltmek için test etmeye başladı. Milyonlarca kullanıcıya sahip olan WhatsApp, yeni özelliklerle kullanıcı deneyimini geliştirmeye devam ediyor.

.

Son gelişme ise beta kullanıcılarına sunulan HD fotoğraf gönderme özelliği oldu. İşte detaylar…

WhatsApp üzerinden fotoğraf gönderdiğinizde, uygulama tarafından resim sıkıştırılıyor ve bu da görüntü kalitesini düşürüyordu. Ancak WhatsApp, bu soruna bir çözüm getirmek amacıyla HD fotoğraf gönderme özelliği üzerinde çalışıyor.

WhatsApp Can Sıkan Sorunu Çözmekte Kararlı

WABetaInfo’nun raporuna göre WhatsApp, HD fotoğraf gönderme özelliği üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Şirket, bugün itibarıyla beta kullanıcılarına bu özelliği test etme imkanı sunmak için Android (2.23.12.13) ve iOS (23.11.0.76) sürümlerini dağıttı.

WhatsApp can sıkan

Yukarıdaki ekran görüntüsünde de görülebileceği gibi, bir görseli göndermek için galerinizden seçtiğinizde, üst tarafta HD simgeli bir seçenek beliriyor. Kullanıcılar, bu seçeneğe dokunarak fotoğrafın HD (4096 x 2692) veya standart (1600 x 1052) kalitede mi gönderileceğini seçebiliyor. Fotoğraf HD kalitede gönderildiğinde ise sol alt köşede HD simgesi yer alıyor.

WhatsApp Can Sıkan Fotoğraf Problemini Yüksek Kaliteyle Çözebilecek

Standart kalitede gönderilen fotoğraflar sıkıştırılıyor ve kalite kaybı yaşanabiliyor, ancak daha hızlı bir şekilde gönderilebiliyor. HD seçeneğiyle gönderilen fotoğraflar ise sıkıştırma işlemine tabi tutulmadığından yüksek kalitede gönderilebiliyor.

Elbette, bu özellik sayesinde fotoğraflar HD kalitede gönderilebiliyor, ancak yine de orijinal kalitede gönderilmeyeceğini belirtmek gerekir. WhatsApp, her iki durumda da sıkıştırma işlemi uygulayacak, ancak HD seçeneğinde bu sıkıştırma daha az olacak.

Şu anda beta kullanıcılarının erişebildiği HD fotoğraf gönderme özelliğinin yakın bir zamanda tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? WhatsApp’ın yeni özelliğini nasıl buldunuz? HD fotoğraf gönderme özelliğini gerekli mi buluyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> WhatsApp, Android telefonlara ekran paylaşımını getiriyor! Nasıl mı?

. . . .