iPhone 12 el kesme şikayeti ile gündeme geldi

En sağlam akıllı telefonlar

Apple’ın başı dertte. iPhone 12 el kesme sorunu ile gündeme geldi. Bu sorunu çözmek için yapılacak tek şey kılıf takmak olacak gibi.

Apple, geçtiğimiz hafta tanıtmış olduğu iPhone 12 ailesini satışa sundu. Sundu sunmasına ancak bugün iPhone 12 el kesme şikayeti ile gündeme geldi. Bildiğiniz gibi Apple, 3 yılın ardından tasarım hatlarında değişikliğe gitmiş ve iPhone 5’teki köşeli tasarıma geçiş yapmıştı. Cihazın hatlarını daha belli eden ve keskin gözüken bu tasarım göründüğü gibi eli de gerçek anlamda kesmesi ile çok konuşulacak gibi görünüyor.

Apple, iPhone 4’ün lansmanından sonra bir takım sorunlar yaşamıştı. iPhone 4’ün antenleri dışarıda olduğu için parmaklarınız iki antene değdiği anda hattınız kopuyordu. Dönemin Apple CEO’su Steve Jobs, bu sorun için telefonu tutmayı bilmiyorsunuz demişti. Daha sonrasında ise Apple sorun ile baş edememiş ve iPhone 4 satın alanalara ücretsiz bumper yani çerçeve koruyucu vermiş ve hat kesilme sorununu çözmüştü.

iPhone 12 el kesme sorunu nasıl çözülecek?

Cupertinolu teknoloji üreticisi iPhone 12’de yaşanan bu sorun için maalesef ki ücretsiz kılıf dağıtımı yapmayacaktır. Çünkü o günler çok geride kaldı. Apple tamamen aksesuar satma odaklı bir firma haline geldi. Bu yüzden iPhone 12’de yaşanan bu sorun için muhtemelen kullanıcılar kılıf satın almaya yönlendirilecek.

Seramik koruma ile iPhone 11’e göre 4 kata kadar daha fazla koruma sağladığı söylenen 12 ailesini satın alanlar, haliyle dayanıklı diye kılıfsız kullanmak isteyebilir. Şık bir tasarıma sahip olan telefonu telefon ile hantallaştırmak zaten çok mantıksız. Hem de bu telefonda olağanüstü bir koruma var dedikleri zaman kılıf ikinci planda kalıyor.

iPhone 12 el kesme sorunu nasıl çözülecek?

Elinizi kesen ve kullanıma engel olan iPhone 12’ler için Apple’ın izleyeceği yol çok ama çok merak ediliyor. Bakalım bu sorun önümüzdeki günlerde artacak mı yoksa Apple’a çamur atma furyasından dolayı yalandan mı böyle bir sorun icat edildi? Bekleyip göreceğiz.

İlgili Haberler

Apple, LiDAR tarayıcısı sayesinde ‘’Boy Ölçme’’ imkânı sunuyor.

Apple Watch SE can sıkan sorun ile gündemde


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here