iPhone 12 şarj adaptörü konusunda üzmeyecek!

iPhone 12 şarj adaptörü konusunda üzmeyecek!

6.1 inç iPhone 12

iPhone 12 sızıntılarına bugün bir yenisi daha eklendi. iPhone 12 şarj adaptörü resmen görüntülendi. 20W hızlı şarj için hazır olun.

Apple, bir aksilik yaşanmaz ise Eylül ayında merakla beklenen iPhone 12 ailesini tanıtacak. Bu yıl karşımıza iPhone 12, 12 Max, 12 Pro ve 12 Pro Max modelleri olmak üzere dört farklı model ile çıkacak. Apple, bu yıl fiyat artışı yapmamak adına maalesef ki kutu içeriğinden EarPods Lightning kulaklıkları çıkacak. Ancak Apple’ın bu yıl iPhone 12 şarj adaptörü konusunda jest yapacağı ortaya çıktı.

iPhone 12 daha hızlı şarj olacak!

Bildiğiniz gibi iPhone 11 ailesinin tamamında hızlı şarj desteği olmasına rağmen sadece Pro modellerinde hızlı şarj adaptörüne yer verilmişti. iPhone 11’in kutu içeriğinde yer almayan bu hızlı şarj adaptörü ve kablosunu ayrıca 600 TL verip almanız gerekiyordu. Apple bu politikasını bu yılda da devam ettirecek. Bu sefer Pro modellerinde 20W hızlı şarj adaptörüne yer verilecek.

20W’lık hızlı şarj sayesinde saatler içerisinde tam dolum şarj sunacak olan Apple, yine de bu konuda rakiplerinin fersah fersah gerisinde kalıyor. OPPO ve Xiaomi gibi isimler bu yıl 65W yani Apple’ın 3 katından daha hızlı şarj adaptörlerine yer vermişti. Bu sayede 1 saat gibi kısa bir sürede iPhone’un bataryasından tam iki kat büyük olan bataryalar dolabiliyordu.

iPhone 12 şarj adaptörü

Apple’ın batarya konusundaki yeniliklerini görmek için muhtemelen 2-3 yıl daha bekleyeceğiz. Bataryası çok iyi gidiyor denilen iPhone 11 bile 1 günü zor çıkarıyor. Maalesef ki Apple’ın bu durumu düzeltmek ve rakipleri ile batarya konusunda mücadele etmek gibi bir planı bulunmuyor.

Fiyat konusunda bu yıl sırasıyla 699 dolar, 749 dolar, 999 dolar ve 1.099 dolar fiyat bandını tercih edecek olan Apple, Türkiye’deki fiyatlarını arttıracak. iPhone 11 ile aynı fiyata satılacak olan iPhone 12 muhtemelen ülkemizde 11’e göre 1.000 TL daha pahalıya satılacak.

Gücünü dünyanın en hızlı mobil işlemcisi olan Apple A14 yonga setinden alacak olan iPhone 12 modelleri kamera konusunda üçlü kuruluma geçiş yapacak. Çentik konusunda ise artık parmak kalınlığındaki çentik daha küçük olacak.

İlgili haberler

>>iOS 14 nasıl yüklenir? Hangi iPhone iOS 14 alacak?

>>Apple iOS 14 özellikleri neler? Yeni sürüm tanıtıldı!

>>Binlerce iPhone Oyunu Apple Tarafından Kaldırılacak! İşte Nedeni


CEVAP VER