iPhone 12 şarj cihazı da olmadan satışa sunulabilir

Eski iPhone modelleri

iPhone 12 şarj cihazı da olmadan satışa sunulabilir. Bu iddia merakla beklenen yeni model için Apple kullanıcılarında hayal kırıklığı oluşturdu. 

iPhone 12 şarj cihazı ile satılmayacak mı? Yeni iddialara göre iPhone 12 model akıllı cep telefonu satın alacak olanlar, kutunun içerisinde kulaklık ve şarj aleti olmadığını görebilir. Henüz Apple tarafından net bir açıklama yapılmazken bu iddia gündeme düşerek iPhone 12’yi bekleyen tarafından üzüntüyle karşılandı.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji şirketi Apple’ın çıkardığı her ürün, geliştirdiği her sistem uzun süre konuşulmakla birlikte genellikle beğeniliyor. iPhone model telefonlar günümüzün en bilinen ve sevilen telefon modelleri arasında bir numara desek abartmış olmayız.

Apple, 2020 yılı bitmeden satışa sunmayı planladığı yeni akıllı telefon modeli iPhone 12’yi cihaz eksikleri ile satışa sunabilir. iPhone 12 model telefonlar, kulaklık ve şarj cihazı olmadan satışa sunulacak gibi duruyor. Dört farklı modelde piyasaya sürülecek 12 serisinde kulaklık ve şarj cihazı olmayacağına yönelik iddiaların neden gündeme geldiği ise merak konusu oldu.

iPhone 12 şarj cihazı neden olmayabilir?

Apple’a yakın kaynaklardan Ming-Chi Kuo, geçtiğimiz haftalarda yeni seride EarPods kablolu kulaklığın olmayacağını iddia etmişti. Ming-Chi Kuo’nun iddiasından sonra yeni bir iddia daha ortaya çıktı; sadece kulaklık değil, şarj cihazı da kutu içerisinde bulunmayacak. İddialar ile ilgili teknoloji devi Apple henüz bir açıklama yapmadı ancak iddialar doğru ise iPhone 12 serisinden bir akıllı telefon satın alan kullanıcılar, kulaklık ve şarj cihazını ayrı olarak satın almak zorunda kalacak.

Apple, iPhone X’ten itibaren 3.5 mm kulaklık yuvasını yeni modellerde tasarlamıyordu. Şirket, eski kulaklıkların kullanılmasını engellemek için modellerle birlikte bir dönüştürücüyü piyasaya sürmüştü. Kutu içerisinde yer alan dönüştürücüye ayrı olarak ücret ödenmez iken, yeni iPhone modellerinde bu özel dönüştürücü bulunmuyor.

iPhone 12 hangi özellikler ile gelecek?

iPhone 12 şarj cihazsız

iPhone SE’den sonra Ekim ayında piyasaya sürülmesi beklenen iPhone 12 serisi telefonların Türkiye’ye gelmesi Kasım veya Aralık ayını bulabilir.

Apple’ın iPhone 12 ile fiyatı yükseltmemek için aksesuardan kısacağı da iddialar arasında yer alıyor. 999 dolar bandını aşmamaya çalışacak olan şirket, EarPods kulaklıklarının yanı sıra şarj cihazını da kutu içerisinden çıkaracak gibi duruyor.

Gücünü Apple A14 Bionic yonga setinden alacak olan iPhone 12 modelleri, 3 GB RAM ile gelecek. Pro modellerde ise 4 GB RAM‘in yer alması bekleniyor. Apple’ın bu yıl çentik küçültmeye gideceği de söyleniyor. Daha küçük bir çentik ile gelecek olan bu modellerde yine TrueDepth kamera sistemi yer alacak.

iPhone 12 model telefonlar 128 ve 256 GB dahili depolamaya sahip olacak.

iPhone 12 şarj cihazı olmadan satışa sunulabilir ancak iPhone kullanıcıları yeni seriyi merakla bekliyor.

>> iPhone 12 Yeni Tasarım ve Yeni Özellikler. Tüm Detaylar Haberimizde

>> iPhone 12 çıkış tarihi değişecek! Apple bir ilk yaşayacak!