Seksi Kadın Yayıncılar Var Dedi, Twitch’e Dava Açtı!

Seksi Kadın Yayıncılar Var Dedi, Twitch’e Dava Açtı!


Erik Estavillo adında bir adam seksi kadın yayıncılar olduğunu iddia ettiği Twitch’e 25 milyon dolarlık bir dava açtı. Ve Twitch’teki kadın yayıncıların çok seksi olarak gösterildiğini söyledi. Estavillo, kadın yayıncıların kendi sağlık sorunlarının kötüleşmesine neden olduğunu dava dilekçesinde belirtti.

Popüler yayın platformu Twitch son zamanlarda çok ilginç bir durumla karşılaştı. Erik Estavillo adında bir adam, Twitch’i “seksi kadın yayıncıların cinsel içerikli aşırı davranışa sahip içeriklerine” maruz bıraktığı gerekçesiyle suçladı. Estavillo, Twitch’in ona 25 milyon dolar ödemesi gerektiğini savundu.

Erik Estavillo’nun şikayet ettiği kadın yayıncılar arasında Alinity, Pokimane, Pink_Sparkles ve QTCindrella gibi birçok popüler yayıncı var. 15 Haziran’da başvurusu yapılan davanın mevcut durumunun ne olduğu bilinmese de, davanın ayrıntılarına ve Estavillo’nun neden Twitch’i suçladığına bir bakalım isterseniz.

Seksi kadın yayıncılar nedeniyle rahatsızlıkları kötüleşti

Daha önce çeşitli nedenlerle Microsoft, Sony, Nintendo ve Blizzard’a dava açan Estavillo, Twitch’e karşı davasında olduğunu iddia ettiği birkaç rahatsızlığı listeledi. Crohn hastalığı, OKB ve cinsel ilişki Estavillo tarafından listelenen bu bozukluklar arasındaydı.

Dava dosyasına göre, Estavillo’daki bu rahatsızlıkları ‘internete bağlı’ olmasına nedeniyle oldu. Estavillo dava dosyasında Twitch ve platformun seksi kadın yayıncılarının durumunu daha da kötüleştirdiğini söyledi. Dosyaya göre, Estavillo artık cinsel içeriğe maruz kalmadan Twitch’i kullanamıyor.

Estavillo tarafından açılan davada Twitch hakkında çeşitli suçlamalar da var

Buna göre, Twitch’in filtre seçenekleri hiç yeterli değil ve bu nedenle Estavillo tarafından suçlanan yayıncıların önüne geçilemiyor. Bu noktada, Estavillo’nun şu anda 786 kadın ve 0 erkek yayıncıyı takip ettiğini bildirelim.

Yine Twitch tarafına yapılan suçlamaya göre, platform bu yayıncılar sayesinde izleyiciden faydalanıyor. Dosyaya göre, Twitch bir kumarhane gibi kayıtsız bir şekilde çalışıyor. Ve cinsel bağımlılığı olan izleyicilerin kadın yayıncılara abone olmalarına, bağış yapmalarına izin veriyor.

Estavillo’nun açtığı davada listelenen seksi kadın yayıncıların listesi oldukça uzun. Bazı yayıncıların sosyal medyada paylaştığı fotoğrafları da dava dosyası için bir “kanıt” olarak sağlayan Estavillo, kendisi ve diğer Twitch Prime Turbo aboneleri arasında dağıtılmak istediği 25 milyon dolar istiyor. Paranın geri kalanı mahkeme tarafından seçilen COVID-19 ve Black Lives Matter kuruluşlarına dağıtacağını söylüyor ve dosyadaki her seksi kadın yayıncının yasaklanmasını istiyor. seksi kadın

İlgili Haberler

CEVAP VER