iPhone 13 Ailesine Türkiye’de Zam Geldi! İşte Yeni Fiyatlar!

iOS 15.2 Beta 4 Yayımlandı, İşte Detaylar!

Apple’ın en güncel akıllı telefon ailesi iPhone 13 ‘e zam geldi! Geçtiğimiz eylül ayında tanıtılan ve sonrasında yavaş yavaş dünya çapında satışa sunulan aile, ülkemizde de büyük bir ilgiyle karşılaşmıştı. Hatta ülkemizdeki Apple Store’larda bir süredir iPhone 13 satışı yapılmıyordu, zira ürünler tükenmişti. Öte yandan, bu mağazalara girebilmek için bile uzun kuyruklar oluşturuluyordu.

Tabii özellikle son 2 haftada döviz kurlarında yaşanan gelişmeler, yerli ve yabancı pek çok üreticiyi endişelendiriyor. Bazı üreticiler, kurlardaki dengesizliklerden ötürü kısa süreliğine üretime ara vermeyi ve ürün satışlarını askıya almayı tercih etmişti. Bu üreticiler arasında Apple da bulunuyor.

Evet, iPhone 13’lerin satışları bir süredir yapılmıyordu, ama sonuçta stok yenilemesi yapılacaktı ve ailede başka modeller de var.

Apple Türkiye, kısa bir aranın ardından iPhone 13 ailesindeki modellerini, yani iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’in satışlarını tekrar başlattı. Tabii yeni bir kur ayarlaması sonucunda yeni fiyat etiketleriyle birlikte…

İşte iPhone 13 ailesinin üyelerinin zam sonrası yeni fiyat etiketleri

iPhone 13 mini başlangıç fiyatı: 13.999 TL
iPhone 13 başlangıç fiyatı: 14.999 TL
iPhone 13 Pro başlangıç fiyatı: 19.999 TL
iPhone 13 Pro Max: 22.999 TL.

iPhone 13 Ailesine Türkiye'de Zam Geldi! İşte Yeni Fiyatlar!

Serinin eski fiyatları ise şöyleydi:

iPhone 13 mini başlangıç fiyatı: 10.999 TL
iPhone 13 başlangıç fiyatı: 11.999 TL
iPhone 13 Pro başlangıç fiyatı: 15.999 TL
iPhone 13 Pro Max: 17.999 TL.

Siz, bu yeni fiyatlardan sonra iPhone 13 ailesine mensup üyelerden bir tanesini satın almayı düşünür müsünüz?

Gençlerin Tercihi iPhone

Piper Sandler’ın 17 Ağustos ile 16 Eylül arasında Amerika’da gerçekleştirdiği araştırma, Amerika’daki gençlerin %87’lik diliminin iPhone ailesinden bir telefon kullandığını ortaya çıkardı. Geçen sene bu oranın %88 olduğu ifade ediliyor. Araştırmanın 44 eyaleti kapsadığını, yaklaşık 10 bin gençten bilgi alındığını ve bu gençlerin yaş ortalamasının da 15.8 olduğunu ekleyelim.

Peki ya “Amerika’da gençlerin en çok tercih ettiği akıllı saat hangisi?” diye sorulduğunda, ilk sırada bu kez Apple Watch akıllı saati görüyoruz. Gençlerin %20’lik kısmı, 2020’de Apple Watch ailesinden üyeler kullanıyordu. Bu oranın 2021 itibarıyla %30’a yükseldiği aktarılıyor. Açıkçası hem telefon hem de akıllı saat tarafında “Apple” ürünlerinin ön plana çıkması, şirketin kendi ülkesinde gerçekten de güçlü olduğunu kanıtlıyor.

Bu detaylar, Apple’ın yalnızca şu an değil, gelecek için de müşteriler kazandığını gösteriyor. Genç kullanıcılar şimdiden iPhone akıllı telefon, Apple Watch akıllı saat ve pek çok Apple dijital servisini tercih ediyor. Eh, bu tercihlerinden memnun oldukları süreçte, yani yeni yaşlarında da Apple ürünleri kullanmaya devam edeceklerdir. Hatırlarsanız yakın bir zamanda da “Apple’ın oldukça sadık bir kullanıcı kitlesine sahip olduğundan” bahsedilmişti.

> Spotify ve TikTok Hiç Bu Kadar Birbirine Benzememişti: Bir Kaleyi Daha Kaybettik