iPhone 13 Kılıfları, Apple Etkinliği Öncesinde Sızdırıldı


iPhone 13 ailesinin resmen tanıtılmasına saatler kala, iPhone 13 kılıfları da internette görünmeye başladı.

.

Apple, iPhone 13 ailesini bu akşam gerçekleştireceği etkinlikle resmen görücüye çıkaracak. Firmanın toplamda 4 yeni iPhone modeliyle teknoloji severlerin karşısına çıkması muhtemel. Başlangıç fiyatı olarak 699 dolar’dan söz ediliyor ve en büyük ekranlı iPhone’un da iPhone 13 Pro Max olması bekleniyor. Ekran değeri ise, 6.7 inç.

Aşağıda da görebileceğiniz üzere, iPhone 13 ailesi için hazırlanan kılıflar, etkinlikten önce görücüye çıktı bile. Tabii bu görseller, yeni ailenin tasarım detayları hakkında da bazı bilgiler veriyor.

Örneğin, ön kısımdaki çentik, önceki modellere kıyasla biraz daha ufak görünüyor. Zaten daha evvel gelen bilgilerde de ön kısımdaki çentiğin ufaltılacağı, sensörlerin de ekran altına yedirileceği söyleniyordu. Evet, bu modellerde de Face ID güvenlik sistemi olacak.

Bir diğer detay ise, arka kısımdaki kamera sisteminin yine dışa doğru hafif çıkıntılı olarak tasarlanması. Apple, muhtemelen bu yeni modellerinde de optik görüntü sabitleme sistemi ve hem gece hem de gündüz çekimleri için özel çekim modlarını kullanacaktır.

Ve tabii bir klasik olarak Apple logosu… Kılıfın ortasında yer alan daire şeklindeki boşluk, haliyle Apple logosunun kendisini gösterebilmesi için önemli. Zaten iPhone sahibi kullanıcılar da genellikle cihazlarıyla fark yaratma isteğinde olabiliyorlar.

iPhone 13 Kılıfları, Apple Etkinliği Öncesinde Sızdırıldı

iPhone 13 Kılıfları, Apple Etkinliği Öncesinde Sızdırıldı

iPhone 13 Kılıfları, Apple Etkinliği Öncesinde Sızdırıldı

Apple’ın bu sene 4 farklı modelden oluşan iPhone 13 ailesini tanıtması bekleniyor

iPhone 13 Mini: 5.4 inç ekrana sahip olabilir ve bu sayede özellikle ufak boyutlarda telefonlardan hoşlananlar için “tek elde rahat kullanım” detayıyla ön plana çıkabilir.

iPhone 13: 6.1 inç ekranla gelmesi bekleniyor.

iPhone 13 Pro: 6.1 inç ekranla ve iPhone 13’e kıyasla daha gelişmiş teknik detaylarla gelmesi bekleniyor.

iPhone 13 Pro Max: 6.7 inç değerde ekranıyla iPhone 13 ailesindeki en büyük ekranlı telefon olma özelliğine sahip olacak. En azından şu an detaylar bu yönde.

Pro modellerde daha akıcı ekran detayı olabilir

iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’in ekranlarında, 120Hz yenileme değerine yer verilmesi bekleniyor. Bunun da yeni düşük güç tüketimine sahip LTPO arka panel ile gerçekleşeceği ifade ediliyor. Tüm bunlar, daha akıcı ve net detaylar anlamını taşıyor. Özellikle oyun oynarken ve film izlerken akıcı detayları fark etmek mümkün olacak.

A15 çipset ile pazarın en güçlü akıllı telefon ailesi olması muhtemel

Sizin de bildiğiniz gibi Apple, her yeni iPhone ailesini tanıttığında “Pazarın en güçlü telefonu, çünkü en güçlü mobil çipsete sahip” açıklamasında bulunur. Benzer detayların yine dile getirilmesi muhtemel. iPhone 13 ailesinde yeni A15 çipsetinin kullanılması bekleniyor. Doğal olarak bu çipsetin A14’e kıyasla daha yüksek performans sunarken daha düşük güç tüketimi sağlayacağı tahmin ediliyor.

> iPhone 13 Özellikleri Belli Oldu, Detaylar Haberimizde


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here