iPhone 13 Özellikleri Belli Oldu, Detaylar Haberimizde


Ve milyonlarda kişi için beklenen gün geldi çattı. Özellikle Apple hayranları, bu akşam tanıtılacak iPhone 13 ailesini merakla bekliyor.

.

iPhone 13, bu yılın en çok merak edilen akıllı telefon ailesi belki de. Genellikle her yıl böyle oluyor. Apple, her sene eylül ayında yeni iPhone serisini görücüye çıkarıyor ve sonrasında da yüksek satış rakamlarına erişiyor. Firma, bugün, akşam saatlerinde gerçekleştireceği etkinliği ile yeni seriyi resmiyete büründürecek. Eğer Apple TV’niz var ise, etkinliği canlı olarak televizyonunuzdan izleyebilirsiniz ya da isterseniz Apple’ın websitesi üzerinden de takip edebilirsiniz.

Yeni iPhone ailesi hakkında resmi detayların açıklanmasına çok az kaldı, ama bu süreçte bazı bilgiler de internete sızdırıldı bile. Biz de hemen sizlerle paylaşmak istiyoruz ve ekliyoruz: Bu bilgiler, şu an sızıntı statüsünde olduğu için “%100 doğrudur” diyemiyoruz.
Apple haberleriyle tanınan MacRumours’ta yer verilen detaylarda, iPhone 13 özellikleri de yavaş yavaş belli oldu. Mesela…

iPhone 13 Özellikleri

Apple’ın bu sene 4 farklı modelden oluşan iPhone 13 ailesini tanıtması bekleniyor. Bunlar:

iPhone 13 Mini: 5.4 inç ekrana sahip olabilir ve bu sayede özellikle ufak boyutlarda telefonlardan hoşlananlar için “tek elde rahat kullanım” detayıyla ön plana çıkabilir.

iPhone 13: 6.1 inç ekranla gelmesi bekleniyor.

iPhone 13 Pro: 6.1 inç ekranla ve iPhone 13’e kıyasla daha gelişmiş teknik detaylarla gelmesi bekleniyor.

iPhone 13 Pro Max: 6.7 inç değerde ekranıyla iPhone 13 ailesindeki en büyük ekranlı telefon olma özelliğine sahip olacak. En azından şu an detaylar bu yönde.

iPhone 13 özellikler: Tasarımda ciddi farklılıklar beklenmiyor

Gelen bilgiler, iPhone 13 ailesinin tasarımsal olarak iPhone 12 ailesinden pek de farklı olmayacağı yönünde. Yan taraftaki fiziksel tuşlarda ufak tefek düzenlemeler olabilir ve donanımsal detaylar sebebiyle yeni telefon ailesi biraz daha kalın olabilir. Arka taraftaki kameralarda da düzenlemeler yapılacak, ama çıkıntılı tasarım devam edecek. Bir de koyu gri, bronz ve pembe renk seçeneklerinden söz ediliyor.

Ön taraftaki çentik daha da küçülecek

Söylentiler, iPhone 13 ailesinde, ön kısımdaki çentiğin daha ufak boyutlarla sunulacağı yönünde. Bu sayede ekranda daha fazla kullanım alanı olacak. Tabii Face ID özelliği bulunacak ve gerekli sensörlerin de ekranın altında konumlandırılarak sunulacağı ifade ediliyor. Yani Apple, güvenlik tarafında da hâlâ çok iddialı.

iPhone 13 Özellikleri Belli Oldu, Detaylar Haberimizde

iPhone 13 özellikler: Pro modellerde daha akıcı ekran detayı olabilir

iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’in ekranlarında, 120Hz yenileme değerine yer verilmesi bekleniyor. Bunun da yeni düşük güç tüketimine sahip LTPO arka panel ile gerçekleşeceği ifade ediliyor. Tüm bunlar, daha akıcı ve net detaylar anlamını taşıyor. Özellikle oyun oynarken ve film izlerken akıcı detayları fark etmek mümkün olacak.

A15 çipset ile pazarın en güçlü akıllı telefon ailesi olması muhtemel

Sizin de bildiğiniz gibi Apple, her yeni iPhone ailesini tanıttığında “Pazarın en güçlü telefonu, çünkü en güçlü mobil çipsete sahip” açıklamasında bulunur. Benzer detayların yine dile getirilmesi muhtemel. iPhone 13 ailesinde yeni A15 çipsetinin kullanılması bekleniyor. Doğal olarak bu çipsetin A14’e kıyasla daha yüksek performans sunarken daha düşük güç tüketimi sağlayacağı tahmin ediliyor.

iPhone 13 özellikler: Gelişmiş kablosuz bağlantılar

Gelen bilgilere göre Apple, iPhone 13 ailesinde Qualcomm’un X60 modemine yer verecek ve bu sayede performanslı 5G bağlantılar mümkün olacak.

Ek olarak, ürün ailesinde en güncel kablosuz internet çözümü WiFi 6E kullanılacak.

Ya kameralar?

Kameralar tarafında yine iddialı özelliklerin açıklanması bekleniyor. Özellikle Pro ve Pro Max modellerinde, daha gelişmiş telephoto kameranın kullanılacağı ifade ediliyor. Karanlık ortamda daha iyi ışık alan lensler ve akıcı 8K video çekimi gibi detaylardan da söz ediliyor.

Son olarak depolama tarafına da değinecek olursak, iPhone 13 ailesinde en yüksek depolama miktarı olarak 1TB dahili hafızadan söz ediliyor.

> Epson Colorworks CW-C6000AE: Ürünleriniz için istediğiniz etiketleri basabilirsiniz


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here