iPhone 13 Pro ve Max’te 120Hz ProMotion Ekran Yenileme Nasıl Açılır?


iPhone 13 Pro ve Max’teki ProMotion özelliği, daha akıcı ve net detaylar için önemli. Peki bu özellik nasıl aktif edilir?

Apple, ProMotion olarak adlandırdığı 120Hz ekran tazeleme hızını iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max akıllı telefonlarında kullanıcılara sunuyor. Bu özellik, daha akıcı ve daha net detaylardan oluşan bir ekran deneyimi anlamına geliyor. Örneklemek gerekirse, oyun oynuyorken hareketli anları flu olarak değil, net olarak görebiliyorsunuz. Film izliyorsanız, aksiyon sahnelerindeki detaylar daha akıcı olarak gözlerinizle buluşabiliyor. Bu da seyir keyfi tarafında olumlu bir detay.

Peki ProMotion özelliğini nasıl aktif hale getirebiliriz? Şimdi bundan da kısaca bahsedelim size

Öncelikle “Ayarlar” başlığına gitmeniz gerekiyor.
Sonrasında “Erişilebilirlik” başlığına tıklamalısınız.
Burada “Motion/Hareket” başlığını göreceksiniz. Tıklayın.
Altta “Kara hızını sınırlandır” seçeneğini göreceksiniz. Buradan özelliği aktifleştirebilir ya da kapatabilirsiniz. Hepsi bu kadar.

iPhone 13 Pro ve Max'te 120Hz ProMotion Ekran Yenileme Nasıl Açılır?

Buna alternatif olarak, isterseniz tek parmak hareketiyle ekranı aşağıya kaydırarak karşınıza gelecek panelde de “Kare hızını sınırla” ifadesi görebilir ve buradan da aktifleştirebilir ya da kapatabilirsiniz.

Kare hızının sınırlandırılması, pil ömrüne olumlu anlamda etki sağlayabilir. Dolayısıyla yüksek kare hızlarında kullanım da pilin daha hızlı tüketilmesi anlamını taşıyor olabilir. Bu detayların yapılacak testler sonrasında netlik kazanması bekleniyor.

Bu arada, Apple’ın ekrandaki o anki içeriğe göre otomatik olarak kare hızını yükseltip düşürdüğünü belirtelim. Yani gereksinim olmadığı anlarda da ekranın 120Hz değeri vermesi beklenmiyor. Bu sayede de pilin daha optimize çalışması muhtemel.

iPhone 13 Pro ve Max’in bazı özellikleri ve Türkiye fiyatlarını da paylaşalım

iPhone 13 Pro, ülkemizde 15.999 TL’lik başlangıç fiyatına sahip. 24 Eylül itibarıyla ön sipariş verilebilen telefon, 1 Ekim itibarıyla satışta olacak.

6.1 inç değerde ekrana sahip cihaz, yeni A15 işlemcisiyle geliyor.

Pro, 1TB depolama alanı sunabiliyor ve 12MP Pro kamera sistemi sayesinde pek çok farklı çekim imkânı var. Telefon, 4K 60FPS değerde ve HDR destekli olarak video kaydı dahi gerçekleştirebiliyor.

iPhone 13 Pro Max ise, ülkemizde 17.999 TL’lik başlangıç fiyatına sahip. Bu ürün de 1 Ekim itibarıyla kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Cihaz, 6.7 inç değerde devasa bir ekrana sahip. İşlemci tarafında A15 tercih ediliyor, ki bu da yüksek performans için ideal bir çözüm.

Pro Max, 1TB depolama alanı sunabiliyor ve 12MP Pro kamera sistemi sayesinde pek çok farklı çekim imkânı var. Telefon, 4K 60FPS değerde ve HDR destekli olarak video kaydı dahi gerçekleştirebiliyor.

> Twitter, Çok Tepki Toplayan Bir Özelliğini Kaldırma Kararı Aldı


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here